תוכנית פרסים ליוצרים של יוטיוב

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תוכנית "פרסים ליוצרים" של יוטיובאנגלית: YouTube Creator Awards), המכונה גם "הכפתורים של יוטיוב", היא סדרת פרסים שיוטיוב מעניקה לערוציה הפופולריים. הזכאות לפרס מתבססת על כמות המנויים של הערוץ (ועם זאת כפופים לשיקול דעתה של יוטיוב). לפני הנפקת הפרס הערוץ עובר בדיקה על מנת לוודא שעומד בהנחיות הקהילה של יוטיוב. יוטיוב שומרת את הזכות לא להעניק את הפרס, בעיקר בערוצים המכילים אימה, תוכן פוליטי או ביקורת בתחומים שונים.

הטבות ופרסים

הטבות

הטבות אלו לא כוללות פרסים פיזיים או הכרזה מיוחדת, אלא מספקות לזוכה פונקציונליות נוספת לשימוש באתר:

  • גרפיט, עבור ערוצים שעברו את רף 100 המנויים. ההטבה מאפשר ליוצר להשתמש בשם משתמש מותאם אישית עבור הערוץ, וכן כתובות URL מותאמות אישית, למשל youtube.com/channel/Example, במקום רצף אקראי של מספרים ואותיות.
  • אופל, עבור ערוצים שעברו את רף 1,000 המנויים. קבלת פרס זה הוא אחד התנאים להרשמה לתוכנית השותפים של יוטיוב לצורכי מונטיזציה, כאשר השניים האחרים הם סך של 4,000 שעות צפייה בערוץ ב-12 בחודשים האחרונים וסקירה של העמוד על ידי יוטיוב לבדיקה שעומדים בתנאים. ערוצים עם מונטיזציה יכולים גם לאפשר צ'אט מרובה משתמשים ובארצות מסוימות גם הרשמה לתוכן למנויי פרימיום (בתשלום חודשי) בלבד.
  • ברונזה, עבור ערוצים שעברו את רף 10,000 המנויים.

פרסים

כשערוץ יוטיוב מאומת עובר נקודות ציון מסוימות ונמצא זכאי לתוכנית 'פרסים למנויים' של יוטיוב, הערוץ זוכה בגביע. הגביע הוא בצורה שטוחה מלבנית ועטוף מתכת עם סמל כפתור ההפעלה של יוטיוב עליו. הגביעים מגיעים בגדלים שונים: עם גודל ההישג גדלים המלבן והכפתור בתוכו. פרס הכסף והזהב הושקו ב-2012, בעוד פרס היהלום הושק ב-2015. הפרסים מיוצרים על ידי החברה הניו-יורקית, "Society Awards". ישנן שלוש רמות פרסים שונות, ורמה רביעית וחמישית שהוענקו פעמים בודדות בלבד.

  • YouTube Silver Play Button 2.svg פרס כפתור הכסף, מוענק לערוצים שעברו את רף 100,000 המנויים. גרסתו הקודמת הייתה מצופה סגסוגת קופרניקל מצופה ניקל. הגרסה החדשה (החל מ-1 במרץ 2017) עשויה מ-92% ניקל, 5% פחמן ו-2.5% אבץ, כשהשאר הוא מיני מתכות נוספות. במרץ 2018, מראה כפתור הכסף עודכן מכפתור מתכתי הממוקם בקופסה עם חלון עם שם הערוץ מודפס על הזכוכית שבחזית הגביע, למלבן שטוח בעיצוב מתכתי בעל מראה נקי יותר כששם הערוץ מובלט עליו. ערוצים ברמה זו זכאים להגיש בקשה ל'וי כחול', המייצג עמוד שאומת על ידי יוטיוב.
  • YouTube Gold Play Button 2.svg פרס כפתור הזהב, מוענק לערוצים שעברו את רף מיליון המנויים. הוא עשוי מנחושת המצופה זהב. במרץ 2018, המראה של כפתור הזהב עודכן מכפתור מתכתי הממוקם בקופסה עם חלון עם שם הערוץ מודפס על הזכוכית שבחזית הגביע, למלבן שטוח בעיצוב מתכתי בעל מראה נקי יותר כששם הערוץ מובלט עליו. הערוץ הישראלי היחיד שהגיע למעמד זה הוא של הזמר אייל גולן.[1]
  • YouTube Diamond Play Button.svg פרס כפתור היהלום, מוענק לערוצים שעברו את רף 10 מיליון המנויים. הוא עשוי ממשבצת מתכת מצופה כסף עם חלק גדול מקריסטל שקוף בצורה של כפתור הפעלה משולש. כשהושק, 35 ערוצים זכו בו. ביוני 2020, היו 653 ערוצים שהגיעו לרמה זו.
  • YouTube Ruby Play Button 2.svg פרס כפתור בהתאמה אישית, מוענק לערוצים שעברו את רף 50 מיליון המנויים. עד אוקטובר 2020, 50 ערוצים הגיעו לרמה זו, ביניהם:
  • YouTube Red Diamond Play Button.svg פרס כפתור היהלום האדום, מוענק לערוצים שעברו את רף 100 מיליון המנויים. בהשראת פרס היהלום, הוא נראה ככפתור הפעלה משולש עם קריסטל אדום כהה גדול. עד כה רק שלושה עמודים זכו בפרס זה:

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

Logo hamichlol.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0