b144

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


שגיאות פרמטריות בתבנית:אתר אינטרנט

פרמטרים [ דף הבית ] לא מופיעים בהגדרת התבנית

בזק b144
סמליל b144
סוג אתר אינטרנט
תאריך ההקמה 2000
בעלות קבוצת "בזק"
שירותים עיקריים מדריך טלפונים ואתר אינטרנט לחיפוש עסקים, שירותים ובעלי מקצוע

שירותי 144 של בזק כוללים את שירות המדריך העסקי (b144.co.il) באינטרנט המותאם גם לסלולר, שירות המוקד הקולי 144 והאפליקציה הסלולרית. השירות מאפשר קבלת מספרי טלפון וכתובות של כל העסקים וכל האנשים בישראל. האתר כולל בתוכו גם שירותי מפה ביניהם: צילומי בתים, ניווט, עומסי תנועה ועוד.

144 - שירות המוקד הקולי

השירות החל את דרכו בשנותיו הראשונות כמוקד שירות טלפוני בו טלפנים קישרו את הפונה ליעד המבוקש ובהמשך שודרג ומסר מספרי טלפון באופן ידני באמצעות כרטיסיות. במהלך שנות ה-80 הופעלו המערכות הממוחשבות הראשונות לאיתור מספרי טלפון של אנשים פרטיים ועסקים. באמצע שנות ה-80 שונה מספר הטלפון של מוקד המידע מ-14 ל-144. במהלך שנות ה-90 הופעלה מערכת ממוחשבת למסירת המספרים על ידי כרוז, כפי שהיא מופעלת כיום. במקביל, שודרגו תשתיות המוקד והופעלו שירותים משלימים נוספים כדוגמת: "שירות השלמת שיחה" המהווה קישור למספר טלפון. מוקד 144 הינו מוקד מאויש, שפועל 24 שעות ביממה כל השנה, למעט יום הכיפורים. השירות הטלפוני של 144 הינו בתשלום, להבדיל מאתר b144, אשר משרת מיליוני גולשים ללא תשלום.

שיפורים טכנולוגיים במוקד 144 וחדירת האינטרנט

האימוץ הגובר של הקידמה הטכנולוגית ובפרט השימוש ברשתות האינטרנט והסלולר, יצרו ביקוש רב לפלטפורמה נגישה, מיידית וחינמית עבור הגולשים. כתוצאה מכך, בתחילת שנות ה-2000 בזק הפעילה את מדריך 144 המקוון. האתר העניק את שרותי 144 ללא תשלום, אך התבסס על טכנולוגיה ותיקה. בפברואר 2007 השיקה בזק את מוקד 144 ו- 1344, שבסופו של דבר אוחדו תחת המותג "b144". חשיבותו של האתר המאוחד התמקדה בכך שהוא כלל לראשונה את מספרי הטלפון של כל מפעילות התקשורת הסלולריות והמפ"א (מפעיל פנים ארצי). במקביל להשקת אתר b144 לבירור מספרי טלפון של עסקים ואנשים כאחד, הושק שירות ללקוחות העסקיים תחת b144 המדריך העסקי.

b144 ומדריך העסקים

b144, המדריך העסקי של בזק, הוא אינדקס עסקים הדומה למדריכי עסקים אחרים בפניה לקהל הרחב. בנוסף, המדריך מעניק פתרון שיווקי לעסקים באמצעות פרסום באתר האינטרנט, במנועי החיפוש השונים ותוך שיתופי פעולה עם אתרי תוכן אחרים בישראל. האתר מתאפיין במנוע חיפוש עסקים שמעודכן ידנית על ידי בזק באופן שוטף ויומיומי באמצעות מידע המגיע מכל מפעילי התקשורת למיניהם. המדריך מאפשר חיפוש עסקים, אנשים, גופי ממשל וגופים לא ממשלתיים. בשנת 2011 שילבה בזק מערכת מפות מתקדמת המאפשרת ניווט ישירות מהמדריך אל הכתובות הלוונטיות.

הפניה לעסקים

כדי לקדם את מדריך העסקים שלה, b144 עושה שימוש באסטרטגיית קידום אורגני וממומן ב-Google, לצד כלים מקוונים שונים, ביניהם: מחירונים, קופונים, המלצות ודירוגים ועוד. כל אלה מאפשרים לבזק להבטיח חשיפה רחבה יותר לבעלי עסקים המפרסמים באתר, תוך כדי שימור חווית גלישה ידידותית למשתמשי הקצה. לצד פרסום פרטי העסק הבסיסיים באתר, יכול בעל עסק לרכוש חבילות פרסום שונות, קידום בתוצאות האתר וכדומה; מודל עסקי נפוץ בתחום האינדקסים המקוונים. בנוסף, כשרות לטובת בעלי העסקים הקטנים והבינוניים הושק "פורטל עסקים" - b144biz.co.il - המשלב כתבות ומאמרים, כתבות וידאו, מדריכי קניה, סיפורי הצלחה ותוכן נוסף, שמספקים מידע לשם קידום העסקים באתר. תוכן זה פתוח לכלל המעוניינים בו ואינו שמור רק ללקוחות בזק. החל משנת 2009 אתר b144 מועבר גם באמצעות אפליקציה בסלולר שפותחה לנושא על מנת לאתר בקלות ובמהירות עסקים, אנשים ומפות.

ראו גם

קישורים חיצונייםסמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0