אוניברסיטת מינסוטה

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אוניברסיטת מינסוטה
MNSOTA.png
מוטו 'Commune vinculum omnibus artibus' (מלטינית: קשר משותף לכל האומניות)
תאריך ייסוד 1850
בעלי תפקידים
נשיא אריק וו. קיילר
סגל 3,374 (2015)
סטודנטים
51,147 (2015)
שונות
כינוי קבוצת הספורט הגופרים המוזהבים
מיקום מינאפוליס וסיינט פול, מינסוטה, ארצות הברית
twin-cities.umn.edu
מראה אווירי של הקמפוס

אוניברסיטת מינסוטהאנגלית: The University of Minnesota, או בקיצור U of M) היא אוניברסיטת מחקר ציבורית שנמצאת במיניאפוליס ובסיינט פול שבמדינת מינסוטה בארצות הברית. קמפוס האוניברסיטה הוא הרביעי בגודלו בארצות הברית[1] (בשנת הלימודים 2010–2011 למדו בו 51,611 סטודנטים). בשנת 2012, דורגה אוניברסיטת מינסוטה במקום ה-29 בעולם בין 1000 האוניברסיטאות המובילות בעולם על ידי הדירוג האקדמי של האוניברסיטאות בעולם (ARWU).

אוניברסיטת מינסוטה היא הגדולה והוותיקה ביותר במערכת אוניברסיטאות מדינת מינסוטה. האוניברסיטה חברה באיגוד האוניברסיטאות האמריקניות, ארגון המאגד את אוניברסיטאות המחקר בצפון אמריקה. צבעי הדגל של האוניברסיטה הם חום-ערמוני וזהב.

הקמפוס המקורי של האוניברסיטה הוקם ליד מפלי סיינט אנתוני על נהר המיסיסיפי ועבר מאוחר יותר למיקומו הנוכחי, במרחק של כמייל במורד הנהר. האוניברסיטה הוקמה בתור בית ספר תיכון. במהלך תקופת מלחמת האזרחים בארצות הברית נסגר המוסד אבל הוקם מחדש ב-1867 ושנתיים מאוחר יותר הפך למוסד לחינוך גבוה.

העובדה שקמפוס האוניברסיטה מחולק למעשה בין שתי ערים, ונהר מפריד ביניהן, מצריך היערכות לוגיסטית מיוחדת של האוניברסיטה. ה-Gopher Way מקשרת בין רוב מבני כיתות הלימוד, במערכת רחבה ומסועפת ומאגדת מבנים במתחמים נפרדים בשתי גדותיו של נהר המיסיסיפי, המשלבת גם כמה מעברי-על בין המבנים, כך שלעיתים נדרשים ההולכים בנתיביה לעלות עד לקומה ה-5 כדי לעבור בין הבניינים. בנוסף, האוניברסיטה מפעילה קו אוטובוס חינם בין שני חלקי קמפוס האוניברסיטה, הנמצא בשתי הערים.

דירוג אקדמי עולמי

בשנת 2012, דורגה אוניברסיטת מינסוטה במקום ה-29 בעולם בין 1000 האוניברסיטאות המובילות בעולם על ידי הדירוג האקדמי של האוניברסיטאות בעולם[2] (ARWU). באותה שנה דירג המגזין ניוזוויק את האוניברסיטה במקום ה-9 מבין האוניברסיטאות הציבוריות בארצות הברית ובמקום ה-26 מתוך 100 האוניברסיטאות הטובות בעולם.[3] בנוסף, דורגה האוניברסיטה במקום ה-47 במדד 400 אוניברסיטאות המחקר הטובות בעולם על פי דירוג מדד Times Higher Education.[4]

אנשי מדע והתפתחויות מדעיות הקשורים לאוניברסיטה

קישורים חיצוניים

הערות שוליים


Logo hamichlol.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0