אנדר (מחוז)

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אנדר (מחוז)
Indre
מדינה צרפתצרפת  צרפת
חבל סאנטר-עמק הלוארסאנטר-עמק הלואר  סאנטר-עמק הלואר
נפות במחוז 4 רבעים, 13 קנטונים, 247 קומונות
בירת המחוז שאטורו
שפה רשמית צרפתית
שטח 6,791 קמ"ר
אוכלוסייה
 ‑ במחוז 228,091 (דירוג: 81, 2013)
 ‑ צפיפות 34 נפש לקמ"ר (2013)
אזור זמן UTC +1
www.indre.gouv.fr

לחצו כדי להקטין חזרה

פיניסטרקוט-ד'ארמוראיל ווילןמורביאןהלואר האטלנטיונדה (מחוז)מאנשמאייןאורן (מחוז)קלבדוס (מחוז)מן ולוארסארתאנדר ולוארוייןדה-סווראנדר (מחוז)לואר ושראר (מחוז)אר ולוארסן-מריטיםאואז (מחוז)אן (פיקרדי)סוםפה-דה-קאלהנור (מחוז)ארדןמארן (מחוז)מז (מחוז)מרת ומוזלמארן עיליתווז' (מחוז)מוזל (מחוז)או-רןריין תחתוןטריטוריית בלפורשר (מחוז)לוארהיון (מחוז)אוב (מחוז)קוט ד'ורנייוורסון עיליתאסון (מחוז)איווליןסן ומארןעמק האואזרמות הסןעמק המארןסן-סן-דניפריזדו (מחוז)ז'ורה (מחוז)סון ולואראלייה (מחוז)קורזויין עיליתשראנטהשראנט הימיקרזדורדוןז'ירונדפוי-דה-דוםלואר (מחוז)רון (מחוז)אן (רון-אלפ)סבואה עיליתקנטללוטסבואה (מחוז)לואר עיליאיזר (מחוז)ארדש (מחוז)לאנדלוט וגארוןהאלפים העליוניםדרום (מחוז)האלפים הימייםוארהאלפים של פרובאנס עיליתווקלוזשפך הרוןגארד (מחוז)ארו (מחוז)לוזראוורוןטארן (מחוז)טארן וגארוןז'רהפירנאים האטלנטייםהפירנאים העליוניםאודהפירנאים המזרחייםגארון עיליתארייז'קורסיקה עיליתקורסיקה הדרומיתהממלכה המאוחדתאנדורהגרנזיג'רזיהולנדבלגיהלוקסמבורגגרמניהליכטנשטייןמונקואוסטריהשווייץאיטליהספרדDépartement 36 in France 2016.svg
אודות התמונה

אנדרצרפתית: Indre) הוא מחוז בחבל סאנטר-עמק הלואר שבמרכז צרפת. המחוז נקרא על שם נהר אנדר, תושבי המחוז נקראים 'אינדרייה'. אנדר הוא אחד מ-83 המחוזות שנוסדו ב-4 במרץ 1790 במהלך המהפכה הצרפתית. המחוז נוצר מחלק של פרובינציית ברי לשעבר.

גאוגרפיה

שטחו של מחוז אנדר הוא 6,791 קמ"ר ונמצא בתוך חבל הארץ סאנטר-עמק הלואר, בירת המחוז היא הקומונה שאטורו. המחוז מוקף בשישה מחוזות אחרים: אנדר ולואר, לואר ושר, שר, קרז, ויין והוט-וויין. נכון לשנת 1999, מתגוררים במחוז זה 231,139 תושבים.

תיירות

באנדר יש שני כפרים המסווגים בין הכפרים היפים ביותר בצרפת: סן-בנואה-דו-סו וגארגילס דמפייר.

גלריה

קישורים חיצוניים

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא אנדר בוויקישיתוף