אסף חמדני

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אסף חמדני
לידה 1973 (גיל: 48 בערך)
יבנה, ישראל ישראלישראל
השכלה אוניברסיטת הרווארד
האוניברסיטה העברית בירושלים
השתייכות אוניברסיטת תל אביב
האוניברסיטה העברית בירושלים
אוניברסיטת בר-אילן
הפרקליטות הצבאית
תפקידים בולטים פרופסור מן המניין בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב
פרופסור מן המניין בפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית
פרופסור אורח באוניברסיטת הרווארד
פרופסור אורח באוניברסיטת ברקלי
פרופסור אורח באוניברסיטת קולומביה
פרופסור אורח באוניברסיטת פנסילבניה
חוקר במכון הישראלי לדמוקרטיה
ראש הוועדה לבחינת הגברת מעורבות הגופים המוסדיים בשוק ההון
מנהל המרכז לממשל תאגידי
פרסים והוקרה מלגת פולברייט
פרס הכנסת
מלגת אלון
פרס צלטנר לחוקר צעיר
פרס חשין לחוקר צעיר

אסף חמדני (נולד בשנת 1973) הוא פרופסור מן המניין ומנהל מרכז יששכר ובתיה פישר לממשל תאגידי ורגולציה של שוק ההון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב. לפני כן היה פרופסור בפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית וכן מרצה באוניברסיטת בר-אילן. שימש בין היתר כחוקר במכון הישראלי לדמוקרטיה וכראש הוועדה לבחינת הגברת מעורבות הגופים המוסדיים בשוק ההון. בוגר מלגת פולברייט ומלגת אלון, חתן פרס הכנסת, פרס צלטנר לחוקר צעיר ופרס חשין לחוקר צעיר על מחקר אקדמי בתחום המשפט.

קורות חייו

חמדני נולד ביבנה, גדל והתחנך באשדוד. בנעוריו למד ב"תיכון מקיף ה' אשדוד". אביו, שמואל חמדני, כיהן כשופט וכסגן נשיא בית משפט השלום באשדוד ובהמשך שימש כסגן נציב תלונות הציבור על שופטים.

חמדני למד לתואר ראשון במשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים במסגרת העתודה האקדמית וסיים את התואר בהצטיינות יתרה. שנתיים לאחר סיום התואר הראשון קיבל את פרס הכנסת על הישגיו האקדמיים. בצה"ל שירת כקצין במחלקת ייעוץ וחקיקה של הפרקליטות הצבאית. לאחר שירותו הצבאי החל את לימודיו לתואר שני ולתואר שלישי באוניברסיטת הרווארד כאשר במקביל התמחה במשרד עורכי-דין בבוסטון וזכה גם במלגת פולברייט.

סיים לימודי דוקטורט בשנת 2003 באוניברסיטת הרווארד, בהנחייתם של פרופ' אריה בבצ'וק ופרופ' רנה קרקמן. הדוקטורט עסק בהיקף האחריות המשפטית של שומרי הסף כגון: רואי חשבון, עורכי דין וחתמים בשוק ההון.

חמדני עמד בראש הוועדה לבחינת הגברת מעורבות הגופים המוסדיים בשוק ההון.

בשנים 20042007 שימש מרצה בכיר בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר-אילן במסגרת מלגת אלון, ובמקביל שימש כחוקר במכון הישראלי לדמוקרטיה בשנים 2006–2007. בשנת 2007 מונה לפרופסור חבר בפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית בירושלים, ובאותה שנה שהה גם כפרופסור אורח באוניברסיטת פנסילבניה. היה מנהל משותף של המרכז לממשל תאגידי של האוניברסיטה העברית בירושלים ותחומי מחקרו הם עבירות צווארון לבן, ניתוח כלכלי של המשפט, מימון חברות, דיני תאגידים, ניירות ערך ואחריות נושאי משרה.

כמו כן, היה פרופסור אורח באוניברסיטת הרווארד, באוניברסיטת קולומביה ובאוניברסיטת ברקלי.

בשנת 2017 הצטרף לסגל הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב.

פרסים

קישורים חיצוניים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0