את (כתב עת)

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Internet-news-reader.svg את
סמליל כתב העת
סמליל כתב העת
תדירות ירחון
סוגה מגזין נשים
מו"ל יובל סיגלר
מייסד העיתון "מעריב"
עורך ראשי עדי עוז
שפה עברית
מדינה ישראלישראל  ישראל
סמל המגזין הקודם
סמל המגזין בשנות ה-80

אַתְּ הוא כתב עת ישראלי הפונה לקהל נשים, שנוסד בשנת 1967.

היסטוריה

כתב העת נוסד בשנת 1967 כירחון שהיווה מענה של קבוצת "מעריב" לשבועון הוותיק "לאשה" מבית "ידיעות אחרונות". בהמשך פעילותו הפך "את" לדו-שבועון. עורכו הראשון של "את" היה יוסף לפיד, והוא כיהן בתפקיד עד שנת 1974, אז יצא לשנת חופש. את לפיד החליפה שרה ריפין ששימשה כסגניתו עד אז והיא כיהנה בתפקיד עד שנת 1980. באותה השנה התמנה לעורך הראשי של "מעריב" שמואל שניצר, שלא אהב את פועלה הפמיניסטי במגזין וביקש ממנה לעזוב. את שם המגזין קבע דן ריזינגר שהיה המעצב הגרפי הראשון שלו.

דבורה לוין, ששימשה כעורכת האופנה של המגזין מיומו הראשון, מונתה לעורכת הבאה והיא נשארה בתפקיד עד יום מותה, באפריל 1986, אז הוזעק ממערכת מעריב יחיאל לימור ששימש כעורך עד 31 בדצמבר 1990. בתקופתו של לימור החלו להתפרסם ביחד עם המגזין מוספים רבים שהפכו את המגזין למגזין לכל המשפחה, בין המוספים המגזין "אתה" לגבר, מגזין הילדים "צ'ופר" ולראשונה בישראל גם מוסף תשבצים נפרד.

בשנת 1992 מונתה יעל פז-מלמד לעורכת המגזין והוסיפה לחבילה גם את המוספים "את גורמה" ו"את יופי".

בשנים 1996–2013 הייתה עופרה מזרחי עורכת המגזין[1].

בדצמבר 2012 נחתם הסכם למכירת העיתון "מעריב" יחד עם יתר כתבי העת של הקבוצה למו"ל שלמה בן-צבי. וכתבי העת של הקבוצה עברו לבעלות חברה בשם "תכלת תקשורת". ביוני 2014, נמכר "את" ליובל סיגלר, מו"ל חברת השבועון "טיים אאוט ישראל"[2] ועבר למתכונת חודשית.

במהלך מערכת הבחירות לכנסת העשרים זכה הירחון לפרסום רב, בעקבות מיזם צילומי אופנה של נשות המועמדים לראשות הממשלה, מיכל הרצוג ושרה נתניהו[3]. הירחון הפיץ את הגיליון בשתי מהדורות בו בזמן, שתוכניהן דומים, אך בשער האחת דיוקנה של מיכל הרצוג ובאחרת דיוקן שרה נתניהו[4]. ברגע האחרון ביקש הקמפיין של נתניהו להקפיא את פרסום התצלומים עד לאחר הבחירות[5]. לאחר שלא הצליחו לדחות את פרסום הכתבה לאחרי הבחירות. פנה משרד עורך הדין דוד שמרון ל"את" במכתב התראה לפני נקיטת צעדים משפטיים, אך התצלומים פרסמו לבסוף[6].

במהלך מערכת הבחירות לכנסת העשרים ואחת, שוב פרסום המגזין ראיון שערכה סנדרה רינגלר עם שרה נתניהו[7].

החל משנת 2016 נערך טקס פרסי האופנה הישראלי על ידי המגזין[8].

עורכת המגזין משנת 2014 היא עדי עוז[9].

ב-3 באוגוסט 2021 הודיעה מערכת ״את״ כי גיליון ראש השנה יהיה הגיליון המודפס האחרון.[10][11]

ראו גם

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

Logo hamichlol.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0