ג'ון ברייס הדרכה

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ג'ון ברייס הדרכה
קובץ:John bryce logo.jpg
מוצרים עיקריים הדרכה למקצועות ההיי-טק
אנשי מפתח

מוטי חדד, מנהל המכללה

זיו מנדל, מנכ"ל חטיבת ההדרכה
עובדים 600 במשרה מלאה (2010)
 
www.johnbryce.co.il

חברת ג'ון ברייס הדרכה מקבוצת matrix היא חברת הדרכת בתחום הדרכת המחשוב וטכנולוגיית המידע ובתחום הדרכת מיומנות הניהול, השירות והמכירות. לג'ון ברייס הדרכה 3 מרכזי הדרכה בישראל (תל אביב, ירושלים וחיפה) ומרכזים נוספים באירופה.

למכללה שני קהלי יעד מרכזיים: אנשי מקצוע מנוסים מהתעשייה בכלל ומתעשיית ההי-טק בפרט ותלמידים העושים את צעדיהם הראשונים בעולם ההי-טק במסגרת קורסי הסבה והכשרה ייחודיים המועברים בשעות הבוקר והערב. מדי שנה ג'ון ברייס הדרכה מכשירה למעלה מ-10,000 אנשי הי-טק הבוחרים מתוך מגוון של יותר מ-500 קורסים מקצועיים, החל ממסלולי הכשרה להזנקת הקריירה ועד התמחות בטכנולוגיות מתקדמות עבור אנשי מקצוע מנוסים.

פעילות ג'ון ברייס הדרכה מחולקת ל-5 קווי פעילות עיקריים:

  • הדרכת אנשי מקצוע במגוון הטכנולוגיות הקיימות בשוק תוך הקפדה על מתן מענה הדרכתי לכל מגזרי העובדים, רמת הידע שלהם והדרישות הטכנולוגיות שלהם.
  • הדרכות מנהלים "רכות" (Soft Skills), באמצעות המי"ל, בית ההדרכה לתחומי הניהול, השרות והמכירה בארגונים עתירי ידע וטכנולוגיה.
  • מסלולי הכשרה והסבה לתחום הי-טק, טכנולוגיית המידע והניהול, ממוקדי פרקטיקה ודרישות שוק, אשר מאפשרים לכל מתעניין ומועמד לבצע הסבת קריירה לתחום המחשוב ומערכות המידע.
  • הדרכה והטמעה של מערכות מידע בארגון - מערכות ייעודיות, ERP/CRM BILLING, אופיס וכדומה למשתמשי מחשוב בארגון.
  • שירותי e-Learning משולבים בתהליכי הלמידה אחרים (Blended-Learning).

היסטוריה

בשנת 1990 חברו ערן לסר וזיו מנדל, שני מדריכים יוצאי ממר"ם להקמת גוף הדרכה וייעוץ. כך הוקמה חברת מ.ל מיני מחשבים (ראשי התיבות מנדל לסר). בשנת 1991 הוסמכה החברה להעביר קורסים וסדנאות של חברת Oracle. בשנת 1994 התמזגה החברה עם ג'ון ברייס מערכות, נציגת Oracle בישראל באותה תקופה, ובעקבות המיזוג שונה שם החברה לג'ון ברייס הדרכה. במהלך המחצית השנייה של שנות ה-90 צברה ג'ון ברייס הדרכה תאוצה בפעילותה כאשר ניצלה את גל הפריחה בענף ההיי-טק. החברה הרחיבה את פעילותה בתחום הקורסים למקצוענים והחלה בהעברת קורסים לקהל הרחב וקורסי הסבת אקדמאים.

ב-1999 רכשה חברת גילת תקשורת את ג'ון ברייס הדרכה, במסגרת עסקה שמטרתה לשלב בין תוכני ההדרכה של ג'ון ברייס לבין טכנולוגיית הלימוד מרחוק של גילת, וכן במטרה לספק גב פיננסי לג'ון ברייס הדרכה להתרחבות ברחבי העולם. בעקבות הרכישה, עברו מנדל ולסר לשמש כמנכ"לים בגילת תקשורת, אשר בהמשך, במסגרת מאמץ להפוך לחברת e-Learning בינלאומית, שינתה את שמה למנטרג'י. מנדל ולסר המשיכו לפתח את שתי החברות, תוך התמודדות עם מאמץ לייצב את שתי החברות בתקופה לא קלה של ירידה בהכנסות, וחובות מצטברים כתוצאה מן המשבר בתעשיית הטכנולוגיה בשנת 2001.

בשנת 2002 רכשה חברת מטריקס את ג'ון ברייס הדרכה בעסקה בשווי 905 אלף דולר[1], לאחר שנקלעה לקשיים עם התפוצצות בועת הדוט-קום[2]. במקביל רכשה מטריקס את חברת ההדרכה "סיון" שיסד יצחק סיון. ג'ון ברייס הדרכה וסיון התמזגו ב-2003, כאשר שם המותג ג'ון ברייס הדרכה נשמר עד היום.

מאז רכישתה על ידי מטריקס משמשת ג'ון ברייס הדרכה כזרוע ההדרכה וההטמעה המרכזית של חברת מטריקס. במהלך השנים 2003 עד 2010 התחזקה ג'ון ברייס והפכה לגוף הדרכת המחשבים והטכנולוגיה הגדול בישראל. במהלך השנים הללו חיזקה ג'ון ברייס הדרכה את פעילותה בתחום ההטמעה של מערכות מחשוב בארגונים, בנוסף לפעילותה המסורתית בתחום ההדרכה.

בחודש מאי 2011 עברה ג'ון ברייס הדרכה למשכנה החדש ברחוב חומה ומגדל בתל אביב.

בחודש אוגוסט 2011 הודיעה מטריקס על איחוד שתי חברות ההדרכה שברשותה, במהלך זה אוחדו הפעילויות של ג'ון ברייס הדרכה ומכללת היטק לחברה אחת בשם "ג'ון ברייס מכללת הי-טק"[3].

קישורים חיצוניים

הערות שוליים