הולו

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Hulu
Hulu logo flat.svg
תקופת הפעילות 29 באוגוסט 2007 – הווה (15 שנים)
משרד ראשי לוס אנג'לס, קליפורניה, ארצות הברית
בעלות NBC Universal
News Corp
מוצרים עיקריים וידאו על פי דרישה
אנשי מפתח ג'ייסון קילאר, מנכ"ל
 
hulu.com

הוּלוּאנגלית: Hulu) הוא אתר אינטרנט מסחרי המאפשר למשתמשים לצפות בסרטים ובתוכניות טלוויזיה לפי דרישה, בעיקר תוכן אשר שייך לרשתות NBC ו-FOX בנוסף לרשתות כבלים אמריקאיות נוספות. כיום תוכן האתר כולו ממומן באמצעות פרסומות קצרות אשר מוקרנות לאורך התוכניות או הסרטים. בשלב זה תוכן האתר זמין למשתמשים מארצות הברית בלבד. הווידאו באתר הוא בפורמט פלאש ובעל רזולוציה גבוהה יותר מזו המוצעת ב-YouTube, אך פחותה מאיכות שידורי הטלוויזיה המסורתית (סטנדרט דפינישן). מספר תוכניות טלוויזיה וסרטים באתר מוצעים לצפייה גם באיכות הבחנה גבוהה. תוכן האתר זמין לצפייה באתרים נוספים כגון AOL, MSN, MySpace, Yahoo ו-Fancast.com.

היסטוריה

הולו היא יוזמה משותפת של חברת NBC Universal וחברת News Corporation, אשר הקמתה מומנה על ידי קרן ההשקעות הפרטית Providence Equity Partners בעלות ראשונית של 100 מיליון דולרים. המיזם הוכרז לראשונה באופן רשמי במרץ 2007 והשם "Hulu" נבחר בהמשך בסוף אוגוסט 2007, בזמן השקת האתר. בשלב הראשון אפשר האתר למשתמשים להשאיר את כתובות הדוא"ל שלהם בלבד על מנת שיקבלו בהמשך הזמנה לבחון את האתר כאשר תושק גרסת הבטא שלו. באוקטובר 2007 הושקה גרסת הבטא של האתר. משתמשים נבחרים הוזמנו לבחון אותה ואף הורשו להזמין לאתר את חבריהם. ב-12 במרץ 2008 הושק האתר באופן רשמי למשתמשים מארצות הברית בלבד.

השם "Hulu" נלקח מפתגם במנדרינית ומשמעותו "מחזיק דברים בעלי ערך".

התוכן

בנוסף לתוכניות של NBC ו-FOX, האתר מכיל גם תכנים של רשתות אחרות, כגון קומדי סנטרל, PBS, USA Network, Bravo, Fuel TV, FX, SPEED Channel, Sci Fi Channel, Style Network, Sundance Channel, E!, G4, Versus, Noggin TV, Nick Jr., PBS Kids Sprout, Disney Channel ו-Oxygen.

הסרטים באתר משתייכים בין היתר לאולפני סרטים כגון יוניברסל, פוקס המאה ה-20, מטרו גולדווין מאייר, ליונס גייט, וסרטי סוני.

סרטים וסדרות באתר המיועדים לצפייה על ידי קהל בוגר בלבד אינם מצונזרים, אך נגישים רק למשתמשים רשומים.

שידורי הטלוויזיה

האתר מכיל פרקים מלאים של למעלה מ-400 תוכניות טלוויזיה, חלקן תוכניות ישנות אשר אינן משודרות יותר ברשתות הטלוויזיה כיום, וחלקן סדרות או עונות של סדרות אשר משודרות עדיין רק בארצות הברית. התוכניות הנצפות ביותר בהולו כוללות את הדיילי שואו, הקולבר ריפור, בטלסטאר גלקטיקה, משפחת סימפסון, נארוטו, עצמות, האוס, משפחה בהפרעה, נמלטים, איש משפחה, המשרד, סאטרדיי נייט לייב, אבא אמריקאי ופילדלפיה זורחת.

סרטים

הולו מכיל למעלה מ-100 סרטים אמריקאים זמינים לצפייה, בהם הן סרטים קלאסיים והן סרטים עכשוויים, בנוסף לקדימונים לסרטים חדשים המיועדים לצאת בקרוב לאקרנים.

הגבלת הגישה

הסלוגאן של הולו, "בכל מקום, בכל עת", התברר במהרה כמוטעה, משום שכל תוכן הווידאו באתר זמין רק למשתמשי האתר אשר נמצאים בארצות הברית. בשל סוגיות הקשורות בזכויות יוצרים, במידה ומשתמש אשר איננו נמצא בארצות הברית מנסה לצפות בתוכנית באתר, הוא יקבל את ההודעה הבאה: "למרבה הצער, הווידאו עדיין איננו זמין במדינה או באזור שלך. אנו מצטערים על אי הנוחות." מגבלה זו עשויה לצמצם את הסיכויים של הולו להתחרות בעתיד באתרי וידאו כגון YouTube.

אף על פי כן, מבחינה טכנית ניתן כיום לעקוף מגבלה זו באמצעות תוכנות "anonymizers" כגון Hotspot Shield[1][2][3], אשר תכליתם היא להבטיח את פרטיות המשתמשים באינטרנט, וזאת משום שהן אינן מאפשרות לאתר את מיקום המשתמשים הנכנסים לאתר.

שידורים חיים

הולו סיפק בעבר גם שידורים חיים באיכות HD של אירועים שונים. ראויים לציון הם הדיבייטים לנשיאות של שנת 2008 וטקס הכניסה הרשמית לתפקיד של הנשיא המכהן של ארצות הברית ברק אובמה.

ראו גם

קישורים חיצוניים

הערות שוליים