המכלול:המכלול צריך אותך

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
באדיבות מכון גייט
המכלול צריך אותך!
המכלול הוא מיזם שיתופי, והוא לא יוכל להשתפר ולהמשיך להתפתח אם לא יצטרפו אליו תורמים נוספים. למדו איך אתם יכולים לתרום למכלול.

התרומה למכלול היא תהליך פשוט ומהנה, שנותן תמורה גדולה וסיפוק רב.

Noun project - crayon.svg
במכלול יש 331,467 ערכים שכבר נכתבו, וניתן לערוך ולשפר אותם. התיקונים הפשוטים ביותר לביצוע אלו תיקוני כתיב קלים או תיקוני פיסוק. עריכות מסוג זה אינן דורשות עבודה רבה ובהן מומלץ להתחיל.
בכדי להתחיל לערוך יש להירשם, ולרשותכם עומד מדריך שיקל עליכם בצעדים הראשונים במכלול.
ערכים שצריכים תשומת לב מיוחדת הם 0 ערכים שזקוקים לעריכה הכוללת הוספת קישורים וכותרות, ו-0 ערכים שצריכים שכתוב מקיף הכולל בנוסף לעריכה טכנית גם ניסוח מחדש ותיקונים משמעותיים.
Simple Comments.svg
מתן משוב

המכלול הוא אנציקלופדיה בבנייה מתמדת, ולמרות המאמצים הרבים המושקעים בבקרה על עריכות, לצד ערכים מומלצים רבים יש בה גם ערכים הסובלים מפגמים שונים. כדי שנוכל לטפל בהם, חשוב לנו לשמוע על כל פגם כזה!

אם אתם מרגישים שאין לכם את הידע המספק כדי לתקן ערך בעצמכם, אתם יכולים ליידע עורכים אחרים על הצורך לתקן את הערך במספר אמצעים: תוכלו לדווח על טעות נקודתית באמצעות הקישור "דיווח על טעות" בסרגל הצד, תוכלו לדווח על ליקויים כלליים בערך (חוסר איזון, מידע חסר) באמצעות תיבת המשוב הנמצאת בתחתית הערך. פעולות אלו ניתן לעשות גם על ידי עריכת דף השיחה של הערך וגם על ידי הוספת תבנית עריכה בראש הערך או בפסקה המתאימה.

בנוסף ניתן לדווח על תקלות טכניות באתר באמצעות דלפק הייעוץ וכן ניתן לרשום משוב כללי על האתר בספר האורחים.

אם אתם בעלי ידע בתחום מסוים ובקיאים בנהוג בערכים במכלול, תוכלו לסייע לעורכים אחרים אשר ביקשו משוב לערך שכתבו.

Hammer - Noun project 1306.svg
תיקונים טכניים חשובים כדי לשפר את הערכים והניווט בהם. תקנו קישורים שמפנים לדפי פירושונים כך שיפנו למשמעות המתאימה, הוסיפו קישורים לערכים יתומים והוסיפו קטגוריות לערכים כדי שניתן יהיה לנווט בקלות. תוכלו למצוא משימות נוספות גם במסדר הניקיון.
Knowledge transfer.svg
שיתוף ידע

המכלול נוצר כדי לשתף ידע נקי וכשר. תוכן המיזם הוא שיקוף של הידע ותחומי העניין של עורכיה-תחום שאינו מכוסה כיאות במכלול מעיד על חוסר בעורכים פעילים בתחומים אלו. פרט לעריכת ערכים בתחומי העניין שלכם, כמשתמשים רשומים תוכלו לתייג את עצמכם כבעלי ידע או עניין בתחום מסוים באמצעות תיבת משתמש בדף המשתמש שלכם או לרשום את עצמכם בדף המרכז תחומי עניין שונים וכך משתמשים אחרים ידעו לפנות אליכם. כמו כן תוכלו לסייע מיוזמתכם לאחרים במענה על שאלות תרגום, דקדוק ותעתיק ובמענה על שאלות תוכן כלליות. כמו כן תוכלו להצטרף לקבוצה העוסקת בתחום תוכן מסוים או לייסד אחת משלכם.

המאמצים לשמור על אמינות המיזם מתבססים על היכולת לבסס מידע ולנפות מידע שגוי והעוסקים במלאכה צריכים לעיתים סיוע בתחום שאינם בקיאים בו. עורכים המטפלים בהשחתות יוכלו לפנות אליכם כדי לבדוק עריכה כלשהי או לבקש ממכם להוסיף ערך לרשימת המעקב שלכם. תוכלו לטפל או לסייע לעורכים המטפלים בבעיות אמינות במכלול באמצעות אימות מידע או טיפול בפרטים הדורשים הבהרה, תוכלו לסייע באיתור והוספת מקורות מידע לערכים החסרים מקורות או לחלוק מידע מספר שיש ברשותכם.
Inkwell icon - Noun Project 2512.svg
בחרו אחד מהנושאים ברשימה הזו או נושא מעניין אחר וכתבו עליו ערך. אם יש עליו ערך בוויקיפדיה העברית אפשר לייבא אותו, ואפשר גם לתרגם ערכים מוויקיפדיות בשפות אחרות. יש במכלול 33,755 קצרמרים שדורשים הרחבה רבה ו-55 ערכים שדורשים השלמה בתחום מסוים. כתיבת ערך בנושא שאתם בקיאים בו מעשירה את הידע שלכם (תדרוש בכל מקרה מחקר קצר).
Panorama icon (Noun Project).svg
תמונות, מפות ואיורים מסייעים להמחיש ולהבהיר נושאים מורכבים במהירות. אתם מוזמנים להוסיף תמונות חופשיות לערכים במכלול, ובמיוחד ל-3,798 ערכים שאין בהם תמונות. ניתן גם לתרגם תרשימים ותמונות או לעזור בבקשות ספציפיות בסדנה לגרפיקה.
Team.svg
הצטרפו למיזמים בנושאים ייחודיים, שבהם מרוכז מאמץ חד פעמי או מתמשך, אם בפרקי זמן קצרים או באופן קבוע, בתחומי תוכן מגוונים ועשירים.
Source code project 1171.svg
התוכן של מיזמי ויקימדיה זמין גם הודות לשרתים ולתוכנה המריצה את המכלול. שפרו את מדיה ויקי התוכנה שמריצה את המכלול, כתבו קוד לבוטים שמעשירים או משתמשים במאגר הידע החופשי, באמצעות ה-API המקיף או השתמשו במידע בפורמט XML ו-SQL. כתבו סקריפטים ב-JavaScript שיסייעו לעורכים ולקוראים באתר.

אם אינכם בעלי ידע טכני מספק, תוכלו לסייע בכתיבת תיעוד לכלי התוכנה, שיווקם בקהילה וקישור לכלים מדפים רלוונטיים, הצעת רעיונות חדשים, סיוע במענה ראשוני לתקלות, דיווח על תקלות חדשות וכן בהעברת בקשות טכניות מהקהילה לגורמי פיתוח התוכנה.

Noun project 730.svg
אם אכפת לכם מהמכלול אך חסרים לכם הזמן, המיומנות או המוטיבציה לכתוב או לשפר את המכלול, גם פרסום והבאת תורמים/קוראים אחרים תעזור. לא מעט אנשים לא יודעים על קיומו של המכלול, וחלק מהמכירים אותו כלל לא יודעים שהוא פתוח לעריכה!

אם אתם מעוניינים לפרסם את המכלול, אתם מוזמנים לעשות את זה בכל דרך שנראית לכם מתאימה. אם גלשתם באתר ונתקלתם ב"הידעת?" שחידש לכם או בערך מרתק, שתפו אותו עם אחרים-ככל שיותר אנשים נהנים מהפירות של המאמץ שלנו, כך אנחנו מרוצים יותר. מורים שמעוניינים לשלב את המכלול בהוראה או באקדמיה מוזמנים לעשות כן ולהצטרף לסגל הוראה גדול שמשתמש במכלול לצורך הוראתו. אם הנכם סטודנטים, אתם מוזמנים להעלות את הנושא במוסד הלימודים שלכם.

Handshake noun.svg
שיתופי פעולה
גופים המעוניינים ליצור שיתופי פעולה עם המכלול, מוזמנים ליצור עמנו קשר בדואר האלקטרוני, בכתובת [email protected]

.

Logo hamichlol 3.png