המשמר הלאומי של ארצות הברית

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
המשמר הלאומי
Seal of the United States National Guard.svg
תמיד מוכנים, תמיד שם
פרטים
כינוי המשמר הלאומי
מדינה ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית
שיוך צבא ארצות הברית, חיל האוויר האמריקאי
סוג כוח מילואים צבאי
תאריך הקמה 1903
נתוני היחידה
כוח אדם לוחמים בשירות מילואים
ציוד עיקרי נשק קל ואמצעים מיוחדים
פיקוד
יחידת אם לשכת המשמר הלאומי
מפקדים גנרל ג'וזף לנגייל
אוגוסט 2016 - נוכחי
סמל לשכת המשמר הלאומי, המנהלת את המשמר עצמו.

המשמר הלאומי של ארצות הברית (National Guard of the United States) הוא כוח מילואים צבאי שמתחלק למשמר לאומי של הצבא ולמשמר לאומי של חיל האוויר האמריקני. המשמר הלאומי מכיל יחידות מיליציה אזרחיות שמשרתות כחלק מהמשמר הלאומי בכל אחת מ-50 המדינות בארצות הברית.

המשמר הלאומי מנוהל על ידי לשכת המשמר הלאומי הכפופה אדמיניסטרטיבית למחלקת ההגנה של ארצות הברית. ראש לשכת המשמר הלאומי הוא מפקד המשמר הלאומי, ומאוגוסט 2016 עומד בראש הלשכה הגנרל ג'וזף לנגייל.

לשכת המשמר הלאומי הוקמה לראשונה על פי חוק המיליציה מ-1903. עד 1947 פעל כוח המשמר הלאומי כחלק מלשכת המשמר הלאומי שגייס אנשי מיליציה אזרחיים. במתכונתו הנוכחית הוקם המשמר הלאומי ב-1947.

בשנת 1957 הורה מושל מדינת ארקנסו לחיילי המשמר הלאומי למנוע כניסת תלמידים שחורים לבית ספר תיכון של לבנים. בתגובה, שלח הנשיא אייזנהאואר כוחות צבא הפדרלי למקום שיאפשרו את ביצוע האינטגרציה והפקיע את הפיקוד על המשמר הלאומי בקנזס לטובת הרמה הפדרלית.

יחידות המשמר הלאומי נטלו חלק נכבד במבצעי החילוץ והטיפול בנפגעי הוריקן קתרינה בספטמבר 2005. המשמר הלאומי גם נוטל תפקידי שיטור והכוונה בעת אסון טבע חמור או בחורף קשה במיוחד, כאשר היחידות מסייעות לכוחות משטרת המדינה (בכל מדינה ומדינה בארצות הברית) בעת מבצעי סילוק שלגים מצדי הדרכים, על מנת להקל על התנועה.

לאחר פיגועי 11 בספטמבר המשמר הלאומי הפך לכוח מילואים שחייליו מגויסים למאבק בטרור ורבים מחיילי המשמר אף נטלו חלק במבצעי לוחמה באפגניסטן, בעיראק ובפקיסטן.

קישורים חיצוניים

ויקישיתוף ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0