לוחמי התמורות

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
לוחמי התמורות
עטיפת הספר
עטיפת הספר
מידע כללי
מאת הרב ארז משה דורון
שפת המקור עברית
תורגם לשפות אנגלית
סוגה פנטזיה
הוצאה
הוצאה הוצאת לב הדברים
תאריך הוצאה 2007
מספר עמודים 415

לוחמי התמורות הוא ספר פנטזיה/אלגוריה עברית שכתב הרב ארז משה דורון, מחסידי ברסלב, שעניינו הוא רוחניות יהודית.

הספר יצא בשנת 2007 בהוצאת לב הדברים, מבוא חורון, המוציאה לאור את כתבי הרב דורון. בשלושת החודשים הראשונים נמכרו כ-10,000 יחידות,[1] ובשלושת החודשים שלאחר מכן נמכרו עוד כ-5,000.[2] ב-2008 תורגם הספר לאנגלית תחת השם "The warriors of transcendence" בתרגומה של רחל דינה מיסק ובעריכת אלן קרפט-יפה.

עלילת הספר

גיבורי הספר הם עולו, סיהרא, צלאי, סג ומאן, שהוכשרו להיות לוחמי תמורות לקראת המלחמה האחרונה על גורל ממלכת בני קדם מול חיוויא, ישות הרשע.

התמה המרכזית של הספר היא המאבק בין אור לחושך. הלוחמים ברוע הם אנשי רוח ובעלי מוסר. הספר מלמד כי כל אחד יכול להיות לוחם ולהשפיע על גורל העולם דרך בנייה של האני העצמי והתמודדות עם הרוע החיצוני. הספר מתאר את ייסורי הנפש של הדמויות, החולשות והניסיונות של כל אחת מהן לנוכח האתגרים המוצבים בפניה כמשל להתחבטויות הנפש שעובר האדם.

לוחמי התמורות ויהדות

שמות הגיבורים לקוחים מהארמית של התלמוד ושל ספר הזוהר. התלמוד והזוהר הם גם הרקע הרוחני מאחורי המסר של הספר. לדוגמה, חיוויא הוא נחש בארמית וסיהרא היא הלבנה (בשפה המדרשית והקבלית היא הפן הנקבי באלוקות, השכינה).

הרב דורון עושה שימוש גם בתורת רבי נחמן מברסלב. תפקידה המכריע של סיהרא במאבק הסופי מבטא את התפיסה הברסלבית ביחס לתפקיד הפרט במאבק ברוע ובקידום הגאולה. המאבק בין כוחות הטוב והרוע מתקיים תוך ציפייה לבואו של מחולל התמורות היחיד והמיוחד, שירפא את הריקנות השולטת בכל.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ מעיין כפיר, "כל אחד יכול להיות לוחם תמורות", באתר "אש התורה"
  2. ^ ראיון עם הרב ארז משה דורון, באתר "פורטל מצווה גדולה להיות בשמחה - חסידות ברסלב"