מוזילה ת'נדרבירד

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Mozilla Thunderbird
צילום מסך של מוזילה ת'נדרבירד
צילום מסך של מוזילה ת'נדרבירד
מפתח קרן מוזילה
גרסה אחרונה 45.4.0 (3 באוקטובר 2016)
גרסת בטא 49.0 בטא 1
ב־2 בספטמבר 2016
מערכת הפעלה חוצה-פלטפורמות:
Microsoft Windows,
Mac OS X,
Linux,
אנדרואיד
סוג רישיון הרישיון הציבורי הכללי של גנו,
הרישיון הציבורי הכללי המוקטן של גנו,
הרישיון הציבורי של מוזילה
קטגוריה לקוח דואר אלקטרוני
www.mozilla.org/thunderbird

מוזילה ת'נדרבירד (Thunderbird - ציפור הרעם) היא תוכנת דואר אלקטרוני המפותחת על ידי קרן מוזילה כתוכנת קוד פתוח.

גרסאות התוכנה מתורגמות לעברית במקביל או בתוך זמן קצר על ידי הסניף הישראלי של קרן מוזילה. התוכנה מופצת בגרסאות עבור מערכות ההפעלה לינוקס, חלונות ו־Mac OS, וכן ניתן להשתמש בקוד המקור שלה על מנת להדר גרסאות עבור מערכות הפעלה נוספות.

תכונות עיקריות

Thunderbird מיועדת להיות תוכנת דואר אלקטרוני וקבוצות דיון פשוטה ונוחה לשימוש. התוכנה מאפשרת להתקין הרחבות שונות אשר מוסיפות לה שלל תכונות שלא קיימות בה במקור.

  • ניהול תיבת דואר: התוכנה מאפשרת לנהל מספר חשבונות דואר וקבוצות דיון במקביל. היא תומכת בתכונות כגון חיפוש מהיר, תיקיות חיפוש וסינון הודעות מתקדם ועוד שלל תכונות אשר מקלות על ניהול ומציאת הודעות.
  • סינון דואר זבל: התוכנה מכילה מסנן דואר זבל אשר מקל על ההתמודדות עם דואר זבל. בנוסף, ספר הכתובות של המשתמש משמש כרשימת כתובות המורשות לשלוח למשתמש דואר.
  • אבטחה: התוכנה מספקת מגוון גדול של אפשרויות אבטחה. בין היתר, היא מאפשרת חיבור מאובטח באמצעות ‏SSL או TLS לשרתי דואר על מנת להצפין את התעבורה בפרוטוקולי הדואר השונים - POP3,‏ SMTP ו-IMAP. היא גם תומכת בצורה טבעית בפרוטוקול ה-S/MIME לדואר אלקטרוני מאובטח (מה שמאפשר הצפנה וחתימה על הודעות דואר). ניתן גם להוסיף תמיכה בשיטות אבטחה נוספות על ידי שימוש בהרחבות שונות.
  • קריאת RSS: התוכנה תומכת בקריאה נוחה של עדכוני חדשות בפורמט RSS.

ראו גם

קישורים חיצוניים