משתמש:שחרחר

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בס"ד

קצת על עצמי

אוהב את המילה הכתובה, וגם אוהב ליצור אותה. בנוסף גם מתפרנס מזה קצת. מה שאומר, שהכתיבה במכלול עולה לי כסף... אבל כמו שאתם רואים, אני עושה את זה מפעם לפעם, בתור תחביב. לא הייתי כותב את דף המשתמש אילולי זה שעמוס חדד סונט בי זה מכבר, למה אני לא כותב על עצמי. ומול אחד נחמד כמוהו, אי אפשר להישאר אדיש ולסרב.

המכלול ואני

הכרותי עם המכלול - ביצעתי עריכה בערך 'נר' בויקיפדיה, ולאחר מכן כשנכנסתי שוב לערך, מצאתי את עצמי בדף זהה, אבל במכלול, עם השמטת העריכה שלי. חשבתי שיש טעות, עד שנכנסתי לפורום של נט-פרי וקראתי על המיזם של יצירת ויקיפדיה חרדית ולבצע חסימה הדרגתית לויקיפדיה העברית. בהתחלה זה קצת עצבן אותי. אחר כך קראתי את כל הויכוחים בפורום של נט-פרי, והשתכנעתי שכך נכון לעשות.

דעתי על המכלול - אם רוצים ליצור אלטרנטיבה, צריכים לעשות את זה מוצלח, וזה מה שהם עשו. המיזם של 'מכלול העולם החרדי' זו גאונות. כי זה עושה את המכלול למקום טבעי ומוכר עבורנו, לעומת ויקיפדיה הקרירה והמתנשאת. זה כמו שיותר נעים לך לקנות חליפה בבני ברק מאשר בתל-אביב, שאפילו היצר הרע כבר לא מנסה לשכנע אותך ללכת לשם, כי אין לך מה לחפש שם.

על השידוך של נט-פרי עם המכלול - ענבי הגפן בענבי הגפן דבר נאה ומתקבל.

איך הייתי רוצה לראות את המכלול - איכותי ומקצועי. בעל ייחודיות בולטת בערכים התורניים, תולדות גדולי ישראל והיסטוריה יהודית, בלי לשון הרע ורכילות ועם המשך האווירה הנעימה שיש בין המשתמשים.

הטיפ שלי למכלולאי החדש

אם יש לך חומר עבור ערך חדש, אבל קוד ויקי נראה לך דבר מסובך, פשוט תעתיק מתוך עריכת קוד מקור של ערך דומה למה שאתה חושב לכתוב, ותכתוב על זה. רק תשים לב שאתה משאיר סביבה נקיה ולא עושה פדיחות.

ערכים שכתבתי

 1. לאו הניתן לתשלומין
 2. דרשו
 3. רבי יוסף זאב ליפוביץ - נוצר במכלול וייצאתי לויקיפדיה, שלא קיבלו את פניו של הצדיק האצילי הזה (שאני מאד מחבב את ספרו על מגילת רות) כמו שצריך, ולבסוף החליטו ברוב קולות למחוק את הערך. כעת שיפצתי אותו לעילא ולעילא!
 4. רבי אליהו חיים רוזין - ערכתי בויקיפדיה וייבאתי למכלול.
 5. באלצ'יאנה - כנ"ל
 6. משאבה לסילוק שפכים כנ"ל עם שינוי שם (תיקון למה שעוללו לי הקיפודים)
 7. רבי ישראל חיים דייכס ייבאתי מויקיפדיה והוספתי על אודות הפולמוס על המקוואות בלידס
 8. צלם אלוקים - בויקיפדיה הופיע עם האות ה"א. ביצעתי בו שינויים נרחבים שם, ולאחר תקופה ארוכה ייבאתי אותו למכלול עם שינויים מתבקשים.
 9. רבי שפטיה סגל
 10. רבי משה יהודה אפטר
 11. רבי יוסף פורמון - עבודת מחקר על גאון בדורו שכמעט ולא מוכר.
 12. משפחת פורמון - המשך של עבודת מחקר הנ"ל.
 13. עריכה תורנית - כאמור, זו העבודה שלי.
 14. ריקוד תחיית המתים
 15. חברת ש"ס
 16. בית כנסת הרמח"ל
 17. בעל צפון - עמוס חדד התחיל ואני הרחבתי משמעותית על פי הספר המדהים 'אוצר מפרשי התורה' הוצאת מכון ירושלים.
 18. טופס 101 - לאחר מכן מישהו כתב על בסיס הערך שכתבתי במכלול ערך דומה בויקיפדיה, בוצע עדכון גרסה במכלול, הערך המקורי שלי נבלע, ולא נודעה חכמת האיש המסכן.
 19. מניין מרפסות
 20. הרב נפתלי קפלן