עזרה:אשף התבניות

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
דוגמה לשימוש באשף תבניות עם התבנית "{{מדען}}". לאחר בחירת תבנית, ייפתח טופס למילוי תבנית כמוצג.

אשף התבניות (לא "אשף תבניות קישורים"), מאפשר הוספה ומילוי של תבניות קיימות היישר מדף העריכה, בקלות ובמהירות. האשף הכללי עובד בצורה חלקית. אשף התבניות עובד באופן שלם, רק כאשר יש לתבנית מבוקשת templatedata (ראו בהמשך).

אשף התבניות בעורך קוד מקור פועל בצורה דומה לאשף המקביל בעורך החזותי. בעורך החזותי מפעילים את האשף על ידי הקשה על התבנית, ואז "עריכה", או, כדי להוסיף תבנית חדשה, הקשה על "הוספה" בתפריט העליון, ובחירה ב"תבנית".

התקנת האשף

בראש הדף, תחת "העדפות" ← "גאדג'טים" (מיוחד:העדפות#mw-prefsection-gadgets), יש לבחור "(במ) הוספת כפתור לעריכת תבניות בסרגל הכלים". שימו לב, שהבחירה הזו מאופשרת כברירת מחדל.

אם הוספתם את השורה הבאה למיוחד:הדף שלי/common.js, אנא הסירו אותה:

importScript('mediawiki:TemplateParamWizard.js');

הוראות שימוש

קיימות שתי דרכים להשתמש בתבנית:

  1. יצירת תבנית חדשה בעת עריכת ערך.
  2. עדכון תבנית על בסיס תבנית קיימת בעת עריכת ערך.

יצירת תבנית חדשה

בכדי ליצור תבנית חדשה, יש ללחוץ על הכפתור Vector toolbar template button.png כאשר נמצאים במצב עריכה. האשף יפתח חלון, שמאפשר להזין את שם התבנית הרצויה מתוך רשימה. לאחר לחיצה על "אישור", תגיעו לאשף עצמו.

ניתן גם לרשום את שם התבנית בערך באופן הבא {{שם תבנית}}, ואז לסמן את התבנית וללחוץ על הכפתור Vector toolbar template button.png. האשף מייצר ומציג טופס עם שם הפרמטר, ותיבת הכנסת טקסט (שדה מילוי).

עדכון תבנית קיימת

ניתן להשתמש באשף גם לתיקונים קטנים (או גדולים) בתבנית קיימת, שכבר מולאה באופן חלקי. לשם כך, יש לסמן את התבנית הקיימת בערך וללחוץ על כפתור Vector toolbar template button.png. האשף יקרא את הנתונים מהערך עצמו.

שימו לב, שיש לסמן את התבנית כולה, כולל הפרמטרים שכבר קיימים. האשף יאסוף את הערכים הללו מהדף וימלא את השדות המתאימים.

בזמן עריכה, אם מאופשר אצלכם הגאדג'ט של autocomplete, הוא יעבוד גם על השדות באשף; כלומר, כאשר תוסיפו [[ לאחד השדות באשף ותתחילו להקיש שם ערך, האשף יציע ערכים מתאימים לתווים שכבר הקשתם, בדומה לתיבת החיפוש.

templatedata

כאשר יש לתבנית tempaltedata, האשף ישתמש בה לרשימת הפרמטרים, תיאור כל פרמטר, החלטה מתי פרמטר מסוים הוא "חובה", והחלטה האם לסדר תבנית בשורה אחת או שורה לכל פרמטר. אם אין tempaltedata, האשף מנסה למצות את רשימת הפרמטרים על ידי ניתוח דף התבנית, פעולה שהצלחתה אינה מובטחת. אם רשימת הפרמטרים שהאשף מציע אינה נכונה, יש ליצור tempaltedata בתבנית, או לתקן את הקיים.

מידע נוסף על tempaltedata ניתן למצוא בmw:Help:TemplateData/he.

ראו גם

Logo hamichlol.png
הדף באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0