רגימנט נושאי הרומח המלכותי

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
רגימנט נושאי הרומח המלכותי
Royal Lancers capbadge.png
Death or Glory
'תהילה או מוות'
פרטים
כינוי 'בני התהילה או המוות'
מדינה הממלכה המאוחדתהממלכה המאוחדת  הממלכה המאוחדת
שיוך הצבא הבריטיהצבא הבריטי  הצבא הבריטי
סוג סיור משוריין
בסיס האם קטריק, צפון יורקשייר, אנגליה
אירועים ותאריכים
תקופת הפעילות 2 במאי 2015 – הווה (7 שנים)
נתוני היחידה
כוח אדם 3 אסקדרונים לוחמים
פיקוד
יחידת אם חיל השריון המלכותי
מפקדים המלכה אליזבת השנייה

רגימנט נושאי הרומח המלכותיאנגלית: Royal Lancers או בר"ת: RL) הוא רגימנט סיור משוריין בצבא הבריטי. הרגימנט נוסד ב-2 במאי 2015 על ידי איחוד שני רגימנטים קודמים; 'רגימנט נושאי הרומח המלכותי של המלכה' ו-'רגימנט נושאי הרומח ה-9/ה-12 (של נסיך ויילס)'.

הרגימנט נוסד כחלק ממהפך שעובר הצבא הבריטי "צבא 2020", לפיו יחידות רבות עוברות איחוד ומספר יחידות מפורקות. בנוסף יחידות הצבא עוברות מהפך בנוגע לדוקטרינת הקרב שלהן והייעוד שלהן וכלי רכב חדשים ומודרניים יותר מוכנסים לשירות. כחלק מהבניה מחדש של יחידות הצבא הבריטי, היעוד של רגימנט נושאי הרומח המלכותי הוא סיור משוריין או בשם המלא 'רגימנט פרשים משוריין', בנוסף הוא קטן יותר מהרגימנטים שקדמו לו וכולל 3 אסקדרונים בלבד כל אחד עם 16 רכבי סיור משוריינים.

היסטוריה

חייל מרגימנט נושאי הרומח המלכותי של המלכה ברק"ם סיור, אפגניסטן.
רק"מי סיור סקורפיון של רגימנט נושאי הרומח ה-9/ה-12 באפגניסטן.

רגימנט נושאי הרומח המלכותי של המלכה

הרגימנט נוסד ב-25 ביוני 1993 על ידי איחוד שני רגימנטים קודמים; 'רגימנט נושאי הרומח ה-5/ה-16 המלכותי של המלכה' ו-'רגימנט נושאי הרומח ה-17/ה-21', שגם הם אוחדו מתוך ארבעה רגימנטים של נושאי רומח (Lancers) בשנת 1922. בשנותיו הראשונות שימש רגימנט שריון עם טנקי הצ'אלנג'ר, אך משנת 2005 שונה יעודו ובשנותיו האחרונות שימש כרגימנט סיור משוריין לסיוע יחידות שריון אחרות בשדה הקרב.

רגימנט נושאי הרומח ה-9/ה-12

הרגימנט נוסד ב-1960 על ידי איחוד שני רגימנטים קודמים; 'רגימנט נושאי הרומח ה-9' ו-'רגימנט נושאי הרומח ה-12'. הרגימנט שימש כרגימנט שריון עם טנקי הצ'אלנג'ר, והוא השתתף בכל מערכות הצבא הבריטי מהקמתו, כולל מספר סבבי שירות באפגניסטן ומלחמת עיראק.

  • רגימנט נושאי הרומח ה-12 (של נסיך ויילס):אנגלית: 12th Lancers) הוקם בשנת 1715 אף הוא בתור רגימנט דרגונים, בדומה לרגימנט נושאי הרומח ה-9, גם הוא הוקם כדי להתמודד עם מרד היעקוביטים וגם הוא ניתן לממלכת אירלנד שם שירת במשך 72 שנים עד לשנת 1800.

קישורים חיצונייםהקודם:
רגימנט ההוסרים המלכותי של המלכה
סדר בכירות חיל פרשים (שריון)
מקום 7
הבא:
רגימנט ההוסרים המלכותי של המלך
Logo hamichlol.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0