שיחה:רבי מרדכי דעי

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

עמוס חדד. יישר כח על כתיבת הערך. עיין בסוף דף המשתמש שלי. א. אם כבר רבנים ספרדים אולי תעשה גם על גיסו הרב רפאל כהן מצפת. הוא דמות מוכרת וראש מוסדות יתד התשובה. ניסיתי קצת לחפש עליו חומר אבל עדיין לא בכדי לכתוב עליו. אם אתה מכיר את הרב מרדכי דיעי אז אולי אתה מכיר אותו. ב. לא כותבים דיעי עם יוד? אברהם אבנר (שיחה) 23:28, 27 במאי 2021 (IDT)

בדיוק להיפך, אני מכיר את הרב רפאל, ודרכו את הרב דעי, יש לי אפילו קשרי משפחה עם הרב רפאל, לכל זמן ועת, אני גם חצי אשכנזי, אז אני צריך לכתוב גם ערכים אשכנזיים קריצה. לגבי דעי, ככה אני סבור, כמו מדר חדד ומזוז. עמוס חדד (שיחה) 23:41, 27 במאי 2021 (IDT)
עמוס חדד א. חצי תוניסאי חצי אשכנזי נשמע מעניין קריצה. ב. לכל עת לכל חפץ תחת השמים. ג. לגבי דיעי או דעי. הדוגמאות לא נראות טובות. נתמקד בערך, אחכ בשם. אברר בינתיים את הדבר. אברהם אבנר (שיחה) 23:51, 27 במאי 2021 (IDT)

מינוי בנו

שמש מרפא, מינוי בנו בשעת ההלוויה זו עובדה, עליה יש לך קושיא, טובה מאד, נוכל לתרץ אותה בכמה אופנים. למשל, הוא יהיה הרב עד שזה יהפוך לרשמי. או שהוא יהיה רב ואם זה לא יהיה רשמי, זה יישאר פורמלי. אבל העיקר הוא שבנו מונה להמשיך את מורשת אביו וסבו. עמוס חדד (שיחה) 00:52, 30 במאי 2021 (IDT)

השאלה מה המשמעות של המינוי (המשונה משהו) הזה. "רבנות עיר" זה מונח רשמי מאד, שכולל סמכויות וכו'. לא מדובר כאן ברבנות בית כנסת. --שמש מרפא (שיחה) 00:54, 30 במאי 2021 (IDT)
כעת פתחתי jdn ושם כתוב לאמר: "בתום משא ההספדים הקריאו את צוואתו למנות את בנו אחריו הדיין רבי עוזיאל דעי שליט"א רב קהילת "בית אל" ברחובות לכהן תחתיו כרב הראשי לחצור הגלילית ולהמשיך את השושלת המפוארת ברבנות העיר."--שמש מרפא (שיחה) 00:58, 30 במאי 2021 (IDT)