אנדרואיד מרשמלו

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אנדרואיד מרשמלואנגלית: Android 6.0 Marshmallow) היא גרסה של מערכת ההפעלה אנדרואיד מבית חברת גוגל המיועדת לסמארטפונים. גרסתה היא 6.0. מרשמלו היא הגרסה הממשיכה של אנדרואיד לוליפופ. היא נחשפה לראשונה במאי 2015 ושוחררה באוקטובר אותה שנה. הגרסא הממשיכה של אנדרואיד מרשמלו היא אנדרואיד נוגט.

חידושים

בין הפיצ'רים של מערכת ההפעלה החדשה ניתן למנות סדרת אנימציות חדשות ואינטואיטיביות שמותאמות לממשק ה-Material Design; ההתראות שמגיעות רועדות לרגע בחלק העליון של המסך – כדי למשוך תשומת לב- אבל אחר-כך הן נעלמות, כדי לא להפריע; בשביל להפוך את האיתור של כל אפליקציה למשימה קלה יותר, האפליקציות מסודרות בסדר אלפביתי, כשכל האותיות מופיעות מצד ימין ומאפשרות לקפוץ ישירות לאפליקציה הרצויה או פשוט להתחיל להקליד את שם האפליקציה ולבחור מתוך ההשלמה האוטומטית; פיצ'ר חשוב נוסף בהקשר זה הוא ה-Dynamic Shortcuts, שבמסגרתו יוצגו האפליקציות על פי דפוסי השימוש של המשתמש. פיצ׳ר נוסף הוא הצגת מערכת ההרשאות המפורטת של מרשמלו שמאפשרת למשתמש לכבות הרשאות ספציפיות בכל אפליקציה.

בגרסת מרשמלו גוגל הפחיתה את מספר האפליקציות שמגיעות עם מרשמלו ובנוסף, ניתן יהיה להסיר אותן כבכל אפליקציה רגילה. פיצ'ר נוסף וחדש הוא ה-Now On Tap, שמאפשר בעזרת לחיצה ארוכה על כפתור הבית להגיע למידע רלוונטי לאותו רגע. כך שלדוגמה בקבלת הודעה ניתנת האפשרות ללחוץ לחיצה ארוכה על כפתור הבית והיא תציג פרטים נוספים עליה. בגרסה החדשה שופרה האינטראקציה בין העוזרת הקולית של גוגל לבין האפליקציות. בנוגע לסוללה, הוכרז מצב חדש בשם Doze, שמאפשר חיסכון של עד 30 אחוזים בסוללה בזכות שיפור במנגנון ניהול המשימות של הסמארטפון.

חידוש נוסף הוא בחירה של כרטיס זכרון כאחסון פנימי במכשיר.

קישורים חיצוניים

Crystal kpackage.png ערך זה הוא קצרמר בנושא תוכנה. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.