גדי פולק

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין תמונה חופשית

גדי פּוֹלַק הוא אמן חרדי ממוצא רוסי העוסק בעיקר באיור ספרים וכתיבתם. הוא עובד רבות בשיתוף פעולה עם הרב ברוך חייט. פולק מצייר בשיטה האמנותית והישנה יותר, מתחיל תמיד ברישום ידני של עיפרון על נייר, וצובע בצבעי מים, אקריליק ותוכנת פוטושופ.

ביוגרפיה

גדי פולק נולד באודסה שבברית המועצות. משפחתו הייתה משפחה של מוזיקאים, וזו גם הקריירה שיועדה לו. הוא למד פסנתר במשך 4 שנים, אך בגיל 10 ביקש מאביו ללכת לבית ספר לאומנות. בגיל 15 ניסה להתקבל לאקדמיה לאומנות, במגמת פיסול. לדבריו, העדיף פיסול משום שלא אהב להתעסק עם צבעי שמן. הוא לא התקבל, ולפיכך חזר הביתה ושימש במשך שנה כשוליה של אמן מפורסם. לאחר שנה הוא התקבל לאקדמיה, שם למד במשך 4 שנים. לאחריהן שירת בצבא האדום במשך שנתיים; לאחר חצי שנה של שירות הוא עבר לשרת בעיתון של הצבא, כגרפיקאי. לאחר סיום השירות הצבאי עבד בחברת פרסום. לאחר כמה שנים עלה לישראל, שם חזר בתשובה. לדבריו, הקטליזטור שלו לחזרה בתשובה היה לאחר שכומר ביקש ממנו לאייר עבורו תנ"ך. לאחר שעלה לארץ למד לימודים מלאים בישיבה. הוא נישא בארץ והוא מתגורר במודיעין עילית. בבקרים הוא לומד בכולל עם הצייר דוד גולדשמיט, המתגורר אף הוא בשכונה.

עבודתו המקצועית

לאחר נישואיו פנה פולק ליוני גרשטיין, אמן חרדי מפורסם, וביקש ממנו להשיג לו לקוחות לאיור ספרים. בהמשך פגש את הרב ברוך חייט, אז החל שיתוף הפעולה הפורה שלהם והוא הוציא עמו מספר רב של ספרים. בהמשך החל פולק להוציא ספרים משלו כשהוא כותב ומאייר את תוכנם. כיום גם עוסק פולק במסירת קורסי לימוד לאיור אקדמי מקצועי למאיירים ומאיירות חרדיים, מתלמידיו הבולטים הם הציירת רות בייפוס אסנת אמצ'יסלבסקי, אמונה שץ ועוד. חלק מספריו תורגמו לאנגלית ורוסית.

ספרו א אידישע קאפ הפך לרב מכר במגזר החרדי, ומכר כ-30 אלף עותקים תוך חודשים ספורים, רף מכירות גבוה מאוד בחברה החרדית. לאור ההצלחה יצאו לאור שני חלקים נוספים.

ספרים שאייר

ספרים שכתב ואייר

קישורים חיצוניים

ע"ז (15 בינואר 2017)


Logo hamichlol.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0