הדיוויזיה ה-48 (ורמאכט)

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הדיוויזיה ה-48
48. Infanterie-Division
48th Infanterie-Division Logo.svg
סמל הדיוויזייה
פרטים
מדינה גרמניה הנאציתגרמניה הנאצית  גרמניה הנאצית
שיוך Balkenkreuz.svg ורמאכט
סוג דיוויזיית חיל רגלים
אירועים ותאריכים
תקופת הפעילות 1 בפברואר 19441 במאי 1945 (שנה ו־12 שבועות)
מלחמות מלחמת העולם השנייה
פיקוד
מפקדים מפקדים

הדיוויזיה ה-48גרמנית: 48. Infanterie-Division) הייתה דיוויזיית חיל רגלים של הורמאכט שלחמה במלחמת העולם השנייה.

היסטוריה

הדיוויזיה הוקמה ב-1 בפברואר 1944 על בסיס דיוויזיית המילואים ה-171, שהוקמה ב-1 באוקטובר 1942, והועמדה תחת פיקוד קרל קספר. הדיוויזיה הוצבה באזור אוסטנדה, ולאחר הפלישה לנורמנדי הועברה לצרפת, שם לחמה במהלך המערכה בנורמנדי. בספטמבר 1944 לחמה הדיוויזיה בקרב על לורן, ובנובמבר 1944 הועברה תחת פיקוד הארמייה הראשונה. בדצמבר אורגנה הדיוויזיה מחדש על בסיס דיוויזיית הפולקסגרנדיר ה-559, ולאחר מכן הועברה הדיוויזיה לסלובקיה. באפריל 1945 לחמה הדיוויזיה במתקפת וינה כחלק מהארמייה השמינית, וב-1 במאי נכנעו שרידי הדיוויזיה לכוחות הצבא האדום.

מפקדים

שם כהונה
קרל קספר 1 בפברואר 1944 - 1 באוקטובר 1944
גרהרד קגלר 1 באוקטובר 1944 - אוקטובר 1944
ארנולד שולץ אוקטובר 1944 - 1 במאי 1945

קישורים חיצוניים