המכלול:בדוק עריכות אוטומטית

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בדוקי עריכות אוטומטית הם קבוצת משתמשים שסומנו על ידי מפעילי מערכת. משמעותה של קבוצה זו היא בעיקרה טכנית – סימון אוטומטי של עריכות המשתמש כבדוקות במערכת בקרת השינויים, אם כי בשנים האחרונות נוספו הרשאות מסוימות לחברי קבוצה זו, דבר שהופך את הקבוצה להרשאה.

בכל אתרי הוויקי, ובכללם המכלול, מופעלת מערכת בקרת שינויים, ובמסגרתה עורכים מנטרים את העריכות האחרונות. במכלול למנטרים ולמפעילי מערכת יש אפשרות לסמן עריכות כבדוקות, וכן להבחין בין עריכות בדוקות לשאינן כאלה. עריכות של משתמשים שחברים בקבוצת "בדוק עריכות אוטומטית" מסומנות אוטומטית כבדוקות, וזו משמעות הקבוצה.

עם השנים נוספו מעט הרשאות לקבוצה: עריכת דפים המוגנים בהגנה מוגברת ("רק בדוקי עריכות אוטומטית מורשים"), צפייה ברשימת דפים ללא עוקבים וצפייה במספר העוקבים המדויק של כל דף, גם אם הוא נמוך מ־30. ללא הרשאה זו, בדפים שבהם מספר העוקבים נמוך מ־30 המספר שיוצג הוא "פחות מ־30".

קבלת ההרשאה

רק מנטרים יכולים לבקש עבור משתמש מסוים את הרשאת "בדוק עריכות אוטומטית"[1], הם מבקשים זאת בדף הבקשות מהמפעילים. לאחר מכן יכול כל מי שרוצה להביע דעתו שם.

במכלול יש כעת 130 משתמשים בדוקי עריכות אוטומטית, אך מספר זה לא כולל משתמשים בקבוצות אחרות (מנטרים ומפעילי מערכת) שהרשאת הבדוק נכללת בהן באופן אוטומטי.

ראו גם