המכלול:מיזמים

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מיזמי המכלול הם מיזמים שמטרתם לקדם קבוצות ערכים בעלי נושא משותף, על ידי התגייסות של מספר עורכים באופן חד פעמי או מתמשך, אם בפרקי זמן קצרים ואם בצורה קבועה. יש מיזמים שמטרתם היא יצירת ערכים רבים בתחום מסוים, ויש שמטרתם השבחת ערכים. כדי לסייע לכותבים מרוכזים מקורות מידע בדף מיוחד.

פתיחת וניהול מיזם מצריכה נושא משותף המאפיין את הערכים שבמסגרת פעילות המיזם. הצעת והעלאת מיזמים ניתנות לכל אחד מהעורכים, וההשתתפות בהם חופשית לכולם.

קידום מיזם עשוי להיות משימה לא קלה, ודורש מספר עורכים פעילים אקטיביים. לעת עתה, עד להרחבה משמעותית של מעגל העורכים, רצוי להתמקד בהפעלת מיזמים חיוניים ומקומיים בלבד, המרוכזים בדף זה. מיזמים אלו הם בעלי מבנה קל יותר, אינם דורשים תחזוקה גבוהה ולא נדרש בהם מערך תרומות רציף ומחייב.

מיזם הכחלת ערכים בעמוד הראשי היומי

מטרת המיזם

קישור "אדום" (לא קיים), צורם הוא בכל מקום. אבל בעמוד ראשי, הבעייתיות שבו גדולה. כולנו רוצים לראות את העמוד הראשי שלנו "מוכחל". מטרת המיזם היא לייבא את כל הערכים החסרים במכלול שהקישור אליהם מופיע בעמוד הראשי. ערכים אלו מוצגים בטקסט אדום, ועם ייבואם הם הופכים לכחולים - פעילים.

אופן הפעולה
  • אתרו קישור אדום בעמוד הראשי, וייבאו אותו מוויקיפדיה לפי ההדרכה במדריך הייבוא מוויקיפדיה.
  • סיימתם עם העמוד של היום? היכנסו להמכלול:עמוד ראשי/מחר. שימו לב שלעת עתה הוא פועל חלקית, ורק חלק מהעמוד מעודכן למחר.
  • סיימתם עם של מחר? רוצים להמשיך? היכנסו להמכלול:עמוד ראשי/מחרתיים.
  • סיימת עם של מחרתיים? ממשיכים? אל תצאו מהדף! פעלו לפי ההוראות: היכנסו לעריכת קוד מקור > בקוד {{:עמוד ראשי|+2 day}} החליפו את הספרה 2 במספר הימים אותם אתם רוצים לדלג קדימה בתצוגת העמוד הראשי, אך עדיין אל תשמרו > לחצו על "תצוגה מקדימה". כעת תראו את הקישורים האדומים ותוכלו לטפל בהם כנדרש. רק זכרו והיזהרו לבל תשמרו את שינוי הספרה שביצעתם בדף המכלול:עמוד ראשי/מחרתיים. הוא בוצע רק בשביל הצגת הקישורים האדומים.

מיזמי תבניות העמוד הראשי

מיזם "הידעת?"

כנסו לקישור, והוסיפו לרשימה קטעי "הידעת?" מסקרנים בכל נושא העולה על דעתכם. מובן שיש צורך להשלים פערים ולהגדיל את כמות הקטעים היהודיים.

מיזם "ציטוט יומי"

כנסו לקישור, והוסיפו לרשימה ציטוטים מעניינים בכל נושא העולה על דעתכם. מובן שיש צורך להשלים פערים ולהגדיל את כמות הציטוטים היהודיים.

למשימה מעניינת זו, סביר מאד להניח שתצליחו לגייס מתנדבים מחוץ למכלול, כמו חברי פורומים תורניים וכדומה.

מיזם "פרשת השבוע"

מטרת המיזם

מטרת מיזם ערכים בפרשה היא לייבא את ערכי הפרשה החסרים במכלול, ולהרחיב את אלו הקיימים. מלבד השבחת הערכים עצמם, דבר שהוא בר סיכוי במכלול יותר מאשר בוויקיפדיה, שכן מדובר על ערכים בתחום תורני, יש בכך גם תועלת בבניית קהילה שיתופית כבר בממדיה הנוכחים. מיזם להצגת הערכים המרכזיים של פרשת השבוע בעמוד הראשי של המכלול. קטעי "ערכים בפרשה" הם תקצירים המתחברים לערכי פרשת השבוע במכלול.

אופן הפעולה

היכנסו לעמוד הראשי, וראו את ערכי פרשת השבוע תחת הכותרת "ערכים בפרשת השבוע", או בתבנית המקורית של ערכי הפרשה. תוכלו לבחור כחפצכם באחד מהערכים שבו תרצו לתרום תוכן. ערכים שאינם קיימים, ניתנים ליבוא מוויקיפדיה. לעזרה טכנית והדרכה נוספת, ראו המכלול:ייבוא מוויקיפדיה.

מיזם יבוא 250,000 ערכים

כחלק מהמטרה להוות מקור ידע לכל הרוצים בכך, הוחלט על ייבוא אינטנסיבי של ערכי ויקיפדיה בכל נושאי החול. הטיפול בהם לעת עתה פשוט יחסית, יש להעתיק את כל תוכן הדף מויקיפדיה, לנסות להתאים מבחינה חרדית עד כמה שניתן, ואם הערך נראה לא ראוי, להכניס בתוכו את התבנית {{לא מתאים}}. משתמש המצטרף למיזם, עליו לעקוב אחרי ההודעות שמשאירים לו בדף שיחתו ורצוי גם שיראה את העריכות שעורכים אחריו. יש לשים לב שהכמות לא תבוא על חשבון האיכות.

מיזם מכלול העולם החרדי

מטרת המיזם

מבצע מכלול העולם החרדי הוא מיזם מיוחד במכלול שבמסגרתו נכתוב אלפי ערכים חדשים המתעדים את העולם החרדי, על קהילותיו חסידויותיו וישיבותיו, אדמורי"ו ורבניו, ראשי ישיבותיו ותלמידי חכמיו, עסקניו פוליטיקאיו ואנשיו, מוסדותיו וארגוניו, מנהגיו ומאפייניו, עיתוניו ועיתונאיו, יצירותיו, סופריו ספריו וסיפוריו, שיריו ניגוניו ולחניו, התקשורת החרדית ואנשיה ועוד. כל קהילה חרדית בעלת משקל תקבל כיסוי מלא ונרחב במספר ערכים על כל רבניה, עסקניה, מנהגיה ואורחות חייה וכן על זו הדרך.

אופן הפעולה

מיזם שמות הקודש

מטרת המיזם

מיזם שמות הקודש נועד לשמור על כבוד השמות הקדושים באתר המכלול.

אופן הפעולה

מיזם "עדכון וייבוא פורטלים"

מטרת המיזם ייבוא ועדכון כל הפורטלים מוויקיפדיה

מכלול הידע התורני

מטרת המיזם להרחיב את המכלול בלפחות 500 ערכים תורניים ולשכתב ערכים מויקיפדיה בכדי שהמכלול יהיה הבית גם של תלמידי החכמים