המכלול:מיזמים

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מיזמי המכלול הם מיזמים שמטרתם לקדם קבוצות ערכים בעלי נושא משותף, על ידי התגייסות של מספר עורכים באופן חד פעמי או מתמשך, אם בפרקי זמן קצרים ואם בצורה קבועה. יש מיזמים שמטרתם היא יצירת ערכים רבים בתחום מסוים, ויש שמטרתם השבחת ערכים. כדי לסייע לכותבים מרוכזים מקורות מידע בדף מיוחד.

פתיחת וניהול מיזם מצריכה נושא משותף המאפיין את הערכים שבמסגרת פעילות המיזם. הצעת והעלאת מיזמים ניתנות לכל אחד מהעורכים, וההשתתפות בהם חופשית לכולם.

קידום מיזם עשוי להיות משימה לא קלה, ודורש מספר עורכים פעילים אקטיביים. לעת עתה, עד להרחבה משמעותית של מעגל העורכים, רצוי להתמקד בהפעלת מיזמים חיוניים ומקומיים בלבד, המרוכזים בדף זה. מיזמים אלו הם בעלי מבנה קל יותר, אינם דורשים תחזוקה גבוהה ולא נדרש בהם מערך תרומות רציף ומחייב.

מיזמי תבניות העמוד הראשי

מיזם "הידעת?"

כנסו לקישור, והוסיפו לרשימה קטעי "הידעת?" מסקרנים בכל נושא העולה על דעתכם. מובן שיש צורך להשלים פערים ולהגדיל את כמות הקטעים היהודיים.

מיזם "ציטוט יומי"

כנסו לקישור, והוסיפו לרשימה ציטוטים מעניינים בכל נושא העולה על דעתכם. מובן שיש צורך להשלים פערים ולהגדיל את כמות הציטוטים היהודיים.

למשימה מעניינת זו, סביר מאד להניח שתצליחו לגייס מתנדבים מחוץ למכלול, כמו חברי פורומים תורניים וכדומה.

מיזם "פרשת השבוע"

מטרת המיזם

מטרת מיזם ערכים בפרשה היא לייבא את ערכי הפרשה החסרים במכלול, ולהרחיב את אלו הקיימים. מלבד השבחת הערכים עצמם, דבר שהוא בר סיכוי במכלול יותר מאשר בוויקיפדיה, שכן מדובר על ערכים בתחום תורני, יש בכך גם תועלת בבניית קהילה שיתופית כבר בממדיה הנוכחים. מיזם להצגת הערכים המרכזיים של פרשת השבוע בעמוד הראשי של המכלול. קטעי "ערכים בפרשה" הם תקצירים המתחברים לערכי פרשת השבוע במכלול.

אופן הפעולה

היכנסו לעמוד הראשי, וראו את ערכי פרשת השבוע תחת הכותרת "ערכים בפרשת השבוע", או בתבנית המקורית של ערכי הפרשה. תוכלו לבחור כחפצכם באחד מהערכים שבו תרצו לתרום תוכן. ערכים שאינם קיימים, ניתנים ליבוא מוויקיפדיה. לעזרה טכנית והדרכה נוספת, ראו המכלול:ייבוא מוויקיפדיה.

מיזמים פעילים

מיזם חכמי ישראל

מטרת המיזם - כתיבת ערכיהם של גדולי אומתנו, תנאים ואמוראים, רבנן סבוראי וגאונים, ראשונים ואחרונים
שחסרון ערכיהם מודגש באנציקלופדיה יהודית.

הינכם מוזמנים בחום לקחת ערך חסר ולפתח אותו לערך אנציקלופדי איכותי.

מיזם ערכים תורניים

מטרת המיזם - יצירת והרחבת ערכים על מושגים בסיסיים בתנ"ך, תלמוד, הלכה ומנהג, שחסרונם מודגש באנציקלופדיה יהודית.

הנכם מוזמנים בחום לקחת ערך חסר ולפתח אותו לערך אנציקלופדי איכותי.

מיזם סינון תמונות

מטרת המיזם - סינון חוזר לכל התמונות ברחבי המכלול, ובמיוחד לתמונות שנחסמו בסנן נטפרי.

מיזם שמות הקודש

מטרת המיזם

מיזם שמות הקודש נועד לשמור על כבוד השמות הקדושים באתר המכלול.

אופן הפעולה

מיזמים לא פעילים

מיזם יבוא 250,000 ערכים

כחלק מהמטרה להוות מקור ידע לכל הרוצים בכך, הוחלט על ייבוא אינטנסיבי של ערכי ויקיפדיה בכל נושאי החול. הטיפול בהם לעת עתה פשוט יחסית, יש להעתיק את כל תוכן הדף מויקיפדיה, לנסות להתאים מבחינה חרדית עד כמה שניתן, ואם הערך נראה לא ראוי, להכניס בתוכו את התבנית {{לא מתאים}}. משתמש המצטרף למיזם, עליו לעקוב אחרי ההודעות שמשאירים לו בדף שיחתו ורצוי גם שיראה את העריכות שעורכים אחריו. יש לשים לב שהכמות לא תבוא על חשבון האיכות.


מיזם "עדכון וייבוא פורטלים"

מטרת המיזם ייבוא ועדכון כל הפורטלים מוויקיפדיה

מיזם מכלול העולם החרדי

מטרת המיזם

מבצע מכלול העולם החרדי הוא מיזם מיוחד במכלול שבמסגרתו נכתוב אלפי ערכים חדשים המתעדים את העולם החרדי, על קהילותיו חסידויותיו וישיבותיו, אדמורי"ו ורבניו, ראשי ישיבותיו ותלמידי חכמיו, עסקניו פוליטיקאיו ואנשיו, מוסדותיו וארגוניו, מנהגיו ומאפייניו, עיתוניו ועיתונאיו, יצירותיו, סופריו ספריו וסיפוריו, שיריו ניגוניו ולחניו, התקשורת החרדית ואנשיה ועוד. כל קהילה חרדית בעלת משקל תקבל כיסוי מלא ונרחב במספר ערכים על כל רבניה, עסקניה, מנהגיה ואורחות חייה וכן על זו הדרך.