המכלול:ייבוא מוויקיפדיה

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


שגיאות פרמטריות בתבנית:עריכה

פרמטרי חובה [ נושא ] חסרים

אין לייבא ערכים מוויקיפדיה ללא הרשאת מייבא, ויש להשתמש בסקריפט ולא בתוסף הישן.

עריכת ערכים

רבים מתוך הערכים והדפים בוויקיפדיה ראויים להופיע גם במכלול, וכדי לחסוך במשאבים - הם מיובאים כפי שהם מויקיפדיה העברית אל המכלול, וכאן - במכלול - עוברים הם התאמה וניסוח. כך שבמידה מסוימת המכלול מבוסס על ערכי ויקיפדיה.

ביצירת ערך חדש, וכל שכן בייבוא ערך, נדרשת היצמדות גבוהה לכללים, שכן סטייה מהם היא בת השפעה יותר מאשר בעריכות רגילות. עם התרגלות לכללי הייבוא, הם הופכים לפחות מורכבים ממה שנראים הם מלכתחילה.

כללים והדרכה טכנית

Postscript-viewer-blue.svg ערך מורחב – המכלול:סינון/מדריך יבוא

היבוא מתבצע רק באמצעות סקריפט היבוא והעדכון (ראו המכלול:מייבא) המכיל פונקציות נוספות כמו מערכת סינון מובנית והשלמת מידע מויקינתונים.

יש לבצע את היבוא רק לאחר שהתוכן עבר את הסינון הדרוש שיתאים למכלול.

יש לשים לב להדרכה בדפים המכלול:מייבא והמכלול:סינון/מדריך יבוא לגבי צורת הסינון, ולגבי צורת יבוא דפי הפניה ודפי פירושונים.

יצירת דפי הפניות

נקודה חשובה: כאשר מייבאים ערך, יש ליצור במקביל את דפי ההפניות העלולות לצוץ בשמו, כאלו שהקוראים עשויים לחפש באותם שמות. לדוגמה:

  • רבי יעקב לורברבוים = עם קידומת של הרב/רבי/ללא, לורברבוים/לורברבום/מליסה/מליסא. כמו כן החוות דעת/חוות דעת/הנתיבות/נתיבות המשפט
  • רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן = עם קידומת של הרב/רבי/ללא, אהרן/אהרון, עם יהודה/בלי, ליב/לייב, שטינמן/שטיינמן
  • ספרייה = אוצר ה/ספרים, אוצה"ס, בית עקד ה/ספרים, בית עקד, בית ספרים

פעולה לפי המלצה זו תמנע יצירת דפים כפולים שעשויים לבזבז משאבי עריכה בעריכות מקבילות.

ניתן להיעזר בפתיח של הערך (בו עשויים להופיע מספר כינויים של שם הערך), ולהפעיל קצת מחשבה על שמות נוספים אופציונליים ברמה סבירה. זה אולי קצת מורכב, אבל מצדיק בהחלט את ההשקעה.

ראו גם