משה ליבוביץ

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
משה ליבוביץ
משה ליבוביץ
משה ליבוביץ
לידה 9 ביוני 1956 (גיל: 66)
רומניה
השכלה קצין ורב, תלמיד חינוך ופסיכולוגיה, מוסמך מנהל עסקים
מפלגה הליכוד
ראש מועצה ממונה של מועצה מקומית ביתר עילית
19901996
(כ־6 שנים)
→ ראשון בתפקידו
חבר מועצת עיריית צפת
מנהל ארגוני דת וחינוך, מגשר מוסמך, יועץ שר

משה ליבוביץ (נולד ב-9 ביוני 1956) הוא ממקימי ביתר עילית וראש המועצה הממונה שלה בשנים 19901996.

ביוגרפיה

ליבוביץ נולד ברומניה, עלה לישראל כילד עם הוריו והתיישב עמם בצפת. את שירותו בצה"ל עשה בפיקוד הגדנ"ע, הגיע לדרגת קצונה ושימש, בין היתר, כקצין חבורות רחוב של מרחב צפון של הגדנ"ע.

לאחר שחרורו מצה"ל פעל כנציג שירותי ההתנדבות באזור הצפון, נמנה עם מייסדי ארגון ערכים (1978) ושימש כמנהלו הארצי הראשון. כמו כן, היה מראשוני הפעילים של ארגון גשר, הפועל לקירוב לבבות בין דתיים לחילונים.

בגיל 22 מונה למנהל המחלקה לטיפול בנוער, ולאחר מכן נבחר למועצת העירייה בצפת.

ליבוביץ הוסמך על ידי רבני ישיבת עטרת ישראל ורבנים נוספים לשמש כ"רב, מורה ומנהיג". הוא למד לימודי חינוך במגמת מינהל ופיקוח באוניברסיטת בר-אילן, סיים תואר במנהל עסקים, וקיבל דוקטורט בפילוסופיה של מדעי ההתנהגות מ"אוניברסיטת ניופורט" שבקליפורניה, שתאריה האקדמיים אינם מוכרים בישראל.

הוא מגשר מוסמך ומתמחה בעיקר בסכסוכי דתות ועדות, וכתוצאה מכך נקשר בקשרי ידידות עם חוסיין, שהיה מלך ירדן.[1] הוא מכהן כיושב-ראש הארגונים תעצומות,[2] ו"שתיל".[3] כמו כן הוא משמש כיועץ מגזרי לקופת החולים שירותי בריאות כללית.[4]

ליבוביץ הוא חבר מרכז ליכוד, והיה יועצו לענייני התיישבות של משה ארנס.

ליבוביץ מפרסם משיריו במדיה הדתית והחרדית.[5]

מפעולותיו

ליבוביץ עסק בשנות השמונים והתשעים בניהול הבנייה והפיתוח של העיר ביתר עילית, וכיהן כראש המועצה הראשון (הממונה). בתקופת כהונתו כראש המועצה כרת ברית ערים תאומות עם מועצה מקומית וואדי מוסא בפטרה שבירדן.[6][7] כראש מועצת ביתר עילית יזם את ההפרטה של התחבורה הציבורית ביישוב.[8]

בשנים האחרונות עוסק ליבוביץ בקידום התיישבות החרדית בפריפריה, כשהוא נמנה על מפתחי שכונת הר יונה ג' בנוף הגליל והקהילה החרדית במרכז העיר[9], כמו גם את העיר המתוכננת כסיף.[10] במסגרת פעילותו ניהל את הפרויקט חרדים לפריפריה ברדיו קול חי, ומייעץ לגופי ההתיישבות החרדית כדוגמת וועדת הדיור של דגל התורה מפעל ההתיישבות החרדית וועד הדיור החסידי. כמו כן משמש כיועץ של ראש עיריית נוף הגליל רונן פלוט לעניני חרדים.

הוא מקדם את פרויקט חשמל שבת.[11]

בהיותו תלמידו של הרב יששכר מאיר, בשנת 2017, הוציא לאור ספר בשם "לקחת מוסר" - משיחותיו של רבו, המהדורה הראשונה נקראה 'מהדורת ליבוביץ' על שמו.

קישורים חיצוניים


הערות שוליים

ראשי מועצת ועיריית ביתר עילית
משה ליבוביץ (מועצה) יהודה גרליץ (מועצה) יצחק פינדרוס (עירייה) מאיר רובינשטיין (עירייה)
מ-1990 מ-1996 מ-2001 מ-2007
Logo hamichlol.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0