מאיר רובינשטיין

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מאיר רובינשטיין
מאיר רובינשטיין

מאיר רובינשטיין
תאריך לידה ה'תשל"ב (1972) שגיאת לואה ביחידה יחידה:גיל_לערכי_אישים בשורה 81: attempt to index field 'wikibase' (a nil value).
מקום לידה ישראל
עיסוק קודם סגן ראש עיריית לוד
תפקיד בכיר ראש עירייה
מקום וסוג רשות מקומית עיריית ביתר עילית
תאריך תחילת התפקיד 30 באוקטובר 2007
תאריך סיום התפקיד מכהן (11 שנים)
לפניו בתפקיד יצחק פינדרוס
תפקיד מוניציפלי אחר יו"ר פורום הרשויות החרדיות
מפלגות סיעת שלומי אמונים של אגודת ישראל, סיעת ש"ח, "ביתר מאוחדת"

מאיר רובינשטיין (נולד בשנת תשל"ב (1972)) הוא ראש עיריית ביתר עילית. מאז תשס"ז (2007) ומכהן בקדנציה נוספת משנת תשע"ג (2013). רובינשטיין הוא גם יושב ראש פורום הרשויות החרדיות בישראל.

ביוגרפיה

נולד בישראל למשפחה מחסידות ברסלב. משתייך לסיעת שלומי אמונים של אגודת ישראל. במשך שבע עשרה שנה שימש בתפקידים בכירים בעיריית ביתר עילית, בהם ממלא מקום וסגן ראש העירייה ויו"ר ועדות שונות בעירייה.

רובינשטיין נבחר לתפקידו בי"ט בחשוון ה'תשס"ח (30 באוקטובר 2007) לאחר מערכת בחירות קשה וסוערת. בבחירות אלו הוא התמודד מול ראש העירייה המכהן הרב יצחק פינדרוס, ונבחר ברוב של 60%. סיעתו, סיעת ש"ח, היא סיעה שהורכבה ממפלגת ש"ס, ומספר קבוצות מהציבור החסידי, זכתה ב-9 מתוך 15 המושבים במועצת העיר, ומכיוון שרובינשטיין לא התמודד במסגרת הסיעה, הוא נחשב על פי חוק לחבר נוסף במועצת העיר.

הסיעה שבראשותו איחדה את ש"ס וכמה חסידויות בעיר. מנגד, תנועת דגל התורה, קהילות בויאן וויז'ניץ, בהוראתם של הרב יוסף שלום אלישיב, האדמו"ר מויז'ניץ, האדמו"ר מבויאן והרב פנחס בונקר רב ביהמ"ד ברסלב בביתר, תמכו בפינדרוס. חסידות בויאן, שאליה השתייך פטרונו של רובינשטיין ח"כ מאיר פרוש, תמכה בבחירות אלו במועמדותו של ראש העירייה לשעבר פינדרוס,

בשנת ה'תשע"ג (2013) נבחר לתקופת כהונה שנייה בראשות עיריית ביתר עילית. מולו התמודדו שני נציגים מקומיים חיים ויסברג (13%) ונכנס למועצה עם מושב 1 ומנחם זיידה (13%) נכנס למועצה עם 2 מושבים[1]. הקמפיין של וייסברג וזיידה, התמקד בחדלון עשיה של ההנהגה המקומית. סיעתו של ראש העיר, מאיר רובינשטיין, "ביתר מאוחדת", איחדה את רוב הזרמים והפלגים בעיר, ספרדים, אשכנזים, חסידים, ליטאים, ומושב מיוחד שוריין בסיעתו של רובינשטיין לנציג סיעת "טוב", המזוהה עם פועלי אגודת ישראל. סיעתו זכתה ב-12 מתוך 15 המושבים במועצת העיר.

לקראת בחירות 2018, רובינשטיין התמודד שוב על ראשות עיריית ביתר עילית וזכה לתמיכתם של אגודת ישראל, דגל התורה וש"ס.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

ראשי מועצת ועיריית ביתר עילית
משה ליבוביץ (מועצה) יהודה גרליץ (מועצה) יצחק פינדרוס (עירייה) מאיר רובינשטיין (עירייה)
מ־1990 מ־1996 מ־2001 מ־2007
Stub Israelis.png ערך זה הוא קצרמר בנושא ישראלים. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.
סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0