משה שלונסקי

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


שגיאות פרמטריות בתבנית:אישיות תקשורת

פרמטרים ריקים [ שנות פעילות, פרסים ] לא מופיעים בהגדרת התבנית

משה שלונסקי
משה שלונסקי בהקלטת התכנית "תעודת עיתונאי" ברדיו תל אביב, 2013.JPG
משה שלונסקי, 2013
לידה 31 באוגוסט 1948 (גיל: 73)
מדינה ישראל
עיסוק כתב, מפקד גלי צה"ל

משה שלונסקי (נולד ב-31 באוגוסט 1948) הוא איש תקשורת ישראלי, כיהן כמפקד גלי צה"ל בשנים 1991–1997.

ביוגרפיה

שלונסקי גדל בתל אביב, למד בבית ספר יסודי יד אליהו ובתיכון בשכונה.

שירת בצה"ל כקצין בחיל המשטרה הצבאית והגיע לדרגת רס"ן במילואים.

למד סוציולוגיה ופילוסופיה באוניברסיטת תל אביב.

את הקריירה התקשורתית שלו החל בטלוויזיה הישראלית ב-1975, שימש עורך, כתב כלכלי ועבד בדסק החוץ. החל משנות השמונים, כיהן ככתב צבאי בערוץ ושימש בתפקיד במשך שמונה שנים. בתפקידו זה היה סיקר את מבצע שלמה מאתיופיה ואת מלחמת המפרץ, סיקור עבורו זכה בפרס רשות השידור יחד עם אהוד יערי. בסוף 1991 מונה למפקד גלי צה"ל לאחר שקודמו בתפקיד, עמוס גלבוע נאלץ להתפטר זמן קצר לאחר שנכנס לתפקידו. בעת כהונתו כמפקד גלי צה"ל הקים את תחנת המוזיקה גלגלצ שהיא תחנת הרדיו הפופולרית בישראל ומנע את סגירת תחנת גל"צ שעמדה אז על הפרק.

ב-1997 מונה למשנה למנכ"ל זכיינית ערוץ 2, רשת, ועסק בנושא תוכניות ואסטרטגיה. ב-2005 כיהן כסמנכ"ל התוכניות בקבוצת התקשורת "כאן", שהתמודדה במכרז ערוץ 2, אך הקבוצה לא זכתה במכרז ופורקה ב-2007.

יזם את פסטיבל הטלוויזיה בראש פינה ופסטיבל הטלוויזיה "שובר מסך" של המכללה האקדמית עמק יזרעאל. ב-2007 מונה למנהל תחום התקשורת היישומית בחוג לתקשורת של המכללה. ב-2008 עמד בראש קבוצת "רדיו הבירה" שהתמודדה וזכתה במכרז להפעלת הרדיו האזורי בירושלים, רדיו ירושלים החדש. באותה שנה החל להגיש לסירוגין בינו לבין איתן ליפשיץ את התוכנית "מחשבות בע"מ" בגלי צה"ל, לצד יעקב ברדוגו. מאז שעזב ליפשיץ את התוכנית שלונסקי משדר בכל יום שישי, בתוכנית הוא מציג לרוב עמדות המזוהות עם השמאל המתון.

שלונסקי השתתף כחבר פאנל בתוכנית "הצוללת" בערוץ הכנסת העוסקת בייעוץ אסטרטגי לפוליטיקאים ישראלים והחל לשמש כמנחה התוכנית עם עזיבתו של המנחה הקודם ארנון פרלמן.

בנו, אסף, מונה ב-2016 לראש מחלקת תוכניות ברשת ב' של תאגיד השידור הישראלי.

קישורים חיצוניים


סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0