משתמש:מוסיף והולך

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
תיבת כישורי שפה
he משתמש זה דובר עברית כשפת אם.
תיבות משתמש
Noia 64 apps karm.svg

משתמש זה נמצא במכלול במשך
5 שנים, 7 חודשים ו־18 ימים.

Machon Chochmat ah Torah.png משתמש זה הינו עמית מכון חכמת התורה
סמל המכלול גמרא 2.PNG משתמש זה הוא אחד מבין 7,173 משתמשים רשומים במכלול.
סמל המכלול-כדור לבד2.png משתמש זה נמצא במכלול כמעט כל יום
+6500 משתמש זה ביצע מעל ל־6500 עריכות עד כה.
Wiki-broom.svg משתמש זה מנטר שינויים במכלול, וכך דואג לאמינותו של המידע המופיע בו.


סמל המכלול גמרא 2.PNG משתמש זה הוא מפעיל מערכת במכלול (בדיקה)
סמל המכלול גמרא 2.PNG נכון לרגע זה יש במכלול 303,620 ערכים
Nervous.gif החסרון היחיד של משתמש זה הוא פרפקציוניזם, וזה משגע אותו...
Torah and jad.jpg משתמש זה אוהב ללמוד תורה
Accretion Disk Binary System.jpg משתמש זה מבין שאין סתירה בין תורה למדע
Chicken Legs Drawing.jpg משתמש זה גורס כי אוי לו לאדם שתורתו עומדת על כרעי תרנגולת
AlexAlbertE-9699.jpg משתמש זה לא רואה את המדע חשוב כל כך בשביל להתפלמס מולו בחינם. המשתמש Symbol support vote.svg בעד להציג את המדע כפי שהוא - במלואו וביבשות, משום שהוא מבין שקיים הבדל תהומי בין התורה לבין המדע, והצגתם זה לצד זה אינה מבלבלת חלילה את אמונתו


שלום לכם.

מעודי חלמתי על אנציקלופדיה יהודית מקיפה שתכיל את כל המידע הנצרך עבור כל יהודי. מיום שראיתי את ויקיפדיה, הציק לי מאוד: "איפה אנחנו?" הערכים התורניים בוויקיפדיה הם רדודים עד מבישים, וצורת כתיבתם זולה ובוטה. הם וערכי החול מכילים ניסוחים ותכנים צורמים ובלתי הולמים את הקורא שומר התורה והמצוות.

בדרך לא דרך שמעתי על המכלול, והצצתי. שמחתי על המיזם, אך הוא היה רחוק מלממש את ייעודו. המבנה, צורת הכתיבה, הניסוח ואופי העבודה בו היו לוקים בחסר רב והתעתדו להיות מתכון לצרות ובעיות. חיי קהילה בכלל לא היו פה. היה זה איפה שהוא באמצע שנת ה'תשע"ו, פתחתי משתמש והתחלתי לחדור לעניינים, היו תקופות מייאשות ויבשות, והיו שפחות. אך למפרע, המאמצים הצדיקו את עצמם, ובגדול. ניתן לומר כי זכיתי ללוות את המכלול בכל שלביו - מההתחלה ועד היום. מאז אני כאן, משתדל לתרום, להוסיף ולהרחיב ערכים ותוכן, בבחינת "מוסיף והולך".

אני אישית משתדל לשים דגש על איכות הכתיבה, שתהיה איכותית, עשירה ומקצועית. אני משתדל ליישם זאת גם במהלך הניטור, אותו אני משתדל לעשות באופן כמעט יומיומי, אז עמכם הסליחה... אני רואה מעלה גדולה בזה הרבה מעבר למספר רב של עריכות וייבוא ערכים, ואני מאמין שזה הדבר שייצב אותנו כאנציקלופדיה היהודית הפופולרית.

שאיפתי המרכזית מהמכלול

הספרות התורנית מאופיינת בכתיבה ייחודית שאין לה אח ורע מכל תחום אחר: העיסוק בדברי התורה, חז"ל, הראשונים והאחרונים הוא מאפיין בולט של עם ישראל והופך אותו ל"עם הספר". עם ההתפתחות הטכנולוגית, לארון הספרים היהודי, העשיר בלאו הכי, נוספים מדי שבוע ספרים תורניים רבים העוסקים בתחומים שונים ומגוונים. קיימים מספר מאגרים תורניים רבים שמאחסנים את הספרות הענפה הזו בצורות שונות (כמו פרויקט השו"ת, שהיה מהראשונים בעולם לשמירה דיגיטלית של טקסט שלם, אוצר החכמה וכיו"ב). רוב ככול הספרים הנכתבים בדורנו מכילים חלק קטן ביותר של חידושים, ומתוך חידושים אלו רק מעטים הם אמיתיים וראויים לציטוט במקום מכובד. מעבר לכך, למרות התוכנות המשוכללות, עדיין לא תמיד ניתן למצוא מיד את המבוקש מתוך ים הספרים האינסופי. מה שאומר כי לוּ היה "עולם התורה" עסוק יחד בריכוז מה שכבר נכתב, ורק על גבי זה להוסיף חידושים - משאבי הכתיבה היו מנוצלים ותפוקתם הייתה גדלה לאין ערוך. עולם התורה מכיל את כמות העורכים מהגדולות ביותר (באחוזים) בעולם, ולמעשה רובם ככולם ממילא "מתנדבים", אז אנציקלופדיית-על שבה יתאספו כולם למטרה נעלית זו - "לא בשמים היא". זו החלטה אישית של כל אחד מאתנו, ותוך שנים ספורות נוכל לראות את התוצאה, ובגדול. אז קדימה...