סמל איווה

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סמל מדינת איווה

סמל מדינת איווה או החותם הגדול של מדינת איווהאנגלית: Great Seal of the State of Iowa) הוא סמלה הרשמי של המדינה.

במרכז הסמל מתואר אזרח הלובש מדים (מתנדב למיליציה אזרחית) העומד בשדה חיטים, סביבו כלים חקלאיים שונים, ברקע נהר המיסיסיפי ומעליו עיטם לבן-ראש הנושא את מוטו המדינה.

סמל המדינה מוסדר מכוח חוק מדינת איווה, בסעיף 1A.1, בו נאמר:

מזכיר המדינה מורשה בזאת מכוח חוק זה להשיג חותם אשר ישמש כחותם הגדול של מדינת איווה. קוטרו של החותם יהא שני אינצ'ים, ועליו יגולף הסמל המתואר להלן, וסביבו המילים: "החותם הגדול של מדינת איווה"

החוק מפרט את סוגי הכלים החקלאיים המופיעים על הסמל (מגל, מחרשה), כבשן עופרת ואלומת חיטים, וכן את העובדה שהחייל-האזרח נושא בידו הימנית את דגל ארצות הברית כשבקצה מוט הדגל מונחת כומתת החירות, ובידו השמאלית רובה. בנהר המיסיסיפי שברקע משייטת ספינת הקיטור "איווה". הספינה וכלי החקלאות מסמלים את כלכלת המדינה.

מוטו המדינה הרשום על הקלף בו אוחז העיטם הוא: "אנו מכירים בחשיבות החירות שלנו, ואנו נגן על זכויותינו" ("Our liberties we prize, and our rights we will maintain").

החותם אושר באספה הלאומית הראשונה שנערכה ב-25 בפברואר 1847. לא נעשו כל שינויים בחותם מאז.En-wikipedia arms 8.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא סמלים ובנושא ארצות הברית. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.