סמל טקסס

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סמל טקסס
צדו האחורי של החותם

חותם מדינת טקסס אומץ כחלק מחוקת מדינת טקסס בשנת 1845, והתבסס על חותם רפובליקת טקסס, שאומץ ב-25 בינואר 1839.[1] חוקת 1845 קובעת כי "יהיה חותם למדינה, אשר יישמר על ידי המושל וישמש אותו באופן רשמי. החותם האמור יהא כוכב מחומש, המוקף בעלי עץ זית ועץ אלון, והמילים 'מדינת טקסס.'" העיצוב הרשמי, שצויר על ידי חואן וגה, אומץ בשנת 1991 על ידי מזכיר המדינה ג'ון האנה והמושלת אן ריצ'רדס.

הצד האחורי של החותם

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – שישה דגלים מעל טקסס

העיצוב לצדו האחורי של החותם אומץ במקור בשנת 1961. העיצוב שונה ב-1991; השינוי העיקרי היה החלפת דגל הקרב של הקונפדרציה בדגל הלאומי הראשון, "דגל הכוכבים והפסים". החוק העדכני קובע כי "צדו האחורי של החותם מכיל מגן המתאר: (1) את האלמו; (2) את תותח קרב גונזלס; ו-(3) את גשר וינס... המגן בצדו האחורי של החותם יוקף ב: (1) עלי עץ זית ואלון; ו-(2) דגלי 6 המדינות ששלטו בעבר בשטחים שכלולים במדינת טקסס של היום: צרפת, ספרד, מקסיקו, רפובליקת טקסס, קונפדרציית הדרום וארצות הברית... מעל המגן תופיע המימרה "REMEMBER THE ALAMO" (זכרו את האלמו), ותחת המגן יופיעו המילים "TEXAS ONE AND INDIVISIBLE" (טקסס אחת ובלתי נפרדת)... כוכב מחומש לבן יהא תלוי מעל המגן, בין הדגלים.[2]

סמלי מחוזות

אין חוק המחייב אימוץ סמל מחוזי, אך הוא מספק סמלים לבתי המשפט המחוזיים, לפקידות המחוז ולשאר משרדי המחוז. עד שנת 1975, סמל בתי המשפט המחוזיים הכילו כוכב מחומש, ואת המילים "Commissioners Court, ---- County, Texas" (בית המשפט המחוזי, מחוז ----, טקסס). בתי משפט מחוזיים כיום רשאים לעצב לעצמם את הסמל, באישור מזכירות מדינת טקסס. עם זאת, נפוץ שלמחוזות שונים יהיה חותם או סמל המאומצים באופן לא רשמי. מחוזות רבים אימצו סמל המכיל כוכב מחומש בודד ועלי עץ זית/אלון במרכז. בחלק מסמלי המחוזות מופיעה הכתובת "The State of Texas" (מדינת טקסס) בראש הסמל, ושם המחוז מתחת. אחרים החליפו את הכיתוב "מדינת טקסס" בשם המחוז, ומתחתיו מופיעה שנת ייסוד המחוז.

יוצא דופן הוא מחוז האריס, שסמלו מכיל את דגל טקסס ומעליו שם המחוז.

קישורים חיצוניים


En-wikipedia arms 8.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא סמלים ובנושא ארצות הברית. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.
סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0