סמל טנסי

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
החותם הגדול של מדינת טנסי
Tennesseestateseallrg.png
החותם
גרסאות
המחזיק בסמל טנסי
תאריך אימוץ 25 בספטמבר 1801
התקנים
מוטו חקלאות ומסחר
שימוש סמל טנסי, מסמכים רשמיים
השוואה בין הסמל המקורי לבין הסמל הנוכחי

החותם הגדול של מדינת טנסי או סמל טנסיאנגלית: Great Seal of the State of Tennessee) הוא סמל מדינת טנסי שבארצות הברית. הסמל אומץ ב-25 בספטמבר 1801, ועיצובו שונה במעט בשנת 1987.

היסטוריה

חוקת טנסי שאומצה ב-6 בפברואר 1796 מצווה על כך שלמדינת טנסי יהיה חותם. במשך מספר שנים הוראה זו לא קויימה, ורק בשנת 1801 עוצב החותם. העיצוב נבחר ב-25 בספטמבר באותה שנה.

בשנת 1987 החליטה האספה הכללית של טנסי על תיקון הסמל ועדכונו.

על פי חוקת המדינה הסמל נשמר על ידי מזכיר מדינת טנסי ומשמש את מושל מדינת טנסי בעת חתימה על מסמכים רשמיים של המדינה.

תיאור הסמל

בראש הסמל מופיע המספר הרומי XVI המסמל את היות מדינת טנסי המדינה ה-16 של ארצות הברית.

בחלקו העליון של הסמל מופיעות מחרשה, שיבולת חיטה, וצמח כותנה. מתחת שלושת איורים אלה מופיעה המילה "חקלאות" באנגלית (Agriculture). בעת עיצוב הסמל היה גידול הכותנה והחיטה המרכיבים עליהם התבססה כלכלת המדינה, וגם כיום שני גידולים אלה הם גידולים מרכזיים הגדלים במדינה.

בחלקו התחתון של הסמל מופיעה סירה ועליה איש החותר בה. תחת הסירה מופיעה המילה "מסחר" באנגלית (Commerce). עיצוב מקורי זה שונה בשנת 1987 לסירת נהר בלא איש חותר. סירה זו מסמלת את חשיבות הסחר לכלכלת המדינה - סחר, אשר בעת עיצוב הסמל, עבר בעיקר בשלושה הנהרות הגדולים העוברים במדינה: טנסי, קמברלנד והמיסיסיפי.

סביב החותם מופיעות המילים "החותם הגדול של מדינת טנסי" (באנגלית: The Great Seal of the State of Tennessee). בחותם המקורי הופיע גם המילים "6 בפברואר 1796" (Feb. 6th, 1796) אולם בעקבות תיקון הסמל מופיעה רק השנה.

ראו גם

קישורים חיצוניים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0