סמל ניו המפשייר

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

סמל מדינת ניו המפשייר הוחלף מספר פעמים במהלך ההיסטוריה של המדינה (והמושבה שקדמה לה).

חותם מושבת ניו המפשייר

חותם מושבת ניו המפשייר

ב-1 ביולי 1774 התכנס לראשונה הקונגרס הפרובינציאלי באקסטר, וקבע כי אין להשתמש באף חותם "מלכותי".

בעת הכנת חוקת המדינה, הקונגרס תכנן את חותם המדינה שכלל דג ניצב, שמשני צדדיו אגודה של חמישה חצים ועץ אורן, ומסביב הכתובת "מושבת ניו המפשייר" והמוטו- VIS UNITA FORTUNA (מאוחדים וחזקים יותר).

המוטו מעולם לא הפך רשמי, אולם היה בשימוש עד שנת 1784. אין אף מסמך רשמי המתאר את הסמל, אולם נעשה בו שימוש במסמך מה-1 בספטמבר 1775. השימוש האחרון הידוע בסמל זה נעשה בעת חתימה על חוק של האספה הכללית של המדינה ב-5 ביולי 1775.

חותם מדינת ניו המפשייר

חותם מדינת ניו המפשייר

חותם המדינה נקבע רשמית בחוק מה-12 בספטמבר 1776, יומיים אחרי ההחלטה להפוך לאחת ממדינות ארצות הברית. חותם זה מבוסס על סמל המדינה (ראו לעיל) ומציג דג המסמל את ענף הדייג ועץ המסמל את יערות המדינה, שני הענפים עליהם מתבססת כלכלת המדינה. החצים מסמלים את חוזקה של המדינה ואת האחדות של חמשת מחוזותיה.

חותם מדינה זה, אף ששונה, עדיין מודפס במסמכים משפטיים של המדינה וכן בעותקי חוקתה.

תיקון החותם

כאשר חוקת המדינה הנוכחית נכנסה לתוקף בשנת 1784, החליט בית המחוקקים של המדינה לשנות את החותם, ולתאר בחותם ספינה שמאחוריה שמש זורחת על מנת לסמל את ענף בניית האוניות שהפך הענף העיקרי בכלכלת המדינה. החוק קבע כי לפני האונייה יוצבו מאפיינים שונים של בניית האוניות.

החוק המתאר את החותם החדש היה מאד כללי בניסוחו, ועל כן במהלך השנים נוספו פרטים נוספים כגון חביות רום, ולעיתים דמויות של אנשים.

ועדה שמונתה על ידי מושל המדינה ג'ון ג. וינאנט בשנת 1931 המליצה לנסח מחדש את תיאור הסמל.

חוק הסמל המדינתי של 1931

החוק משנת 1931 קבע כי בסמל המדינה תופיע אוניית ארצות הברית ריילי שנבנתה בנמל פורטסמות' בשנת 1776 והייתה אחת משלוש עשרה הספינות שהוזמנו על ידי הקונגרס הקונטיננטלי עבור צי ארצות הברית.

סביב החותם מופיעה הכתובת: SEAL • OF • THE • STATE • OF • NEW HAMPSHIRE, - "חותם מדינת ניו המפשייר" המחליפה את הכתובת הלטינית: Sigillum Republica Neo Hantoniensis.. החוק קובע כי אין לצייר אובייקטים בקדמת התמונה.

קישורים חיצוניים


En-wikipedia arms 8.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא סמלים ובנושא ארצות הברית. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.
Logo hamichlol.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0