אברהם רוזנטל (פוליטיקאי)

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אברהם רוזנטל
לידה 1 באוקטובר 1947
ירושלים
פטירה 9 בנובמבר 2018
קריית יערים
מפלגה כן לקריה
ראש מועצה מקומית קריית יערים
תקופת כהונה 1996 - 2018 (כ־22 שנים)

אברהם רוזנטל (י"ז בתשרי ה'תש"ח - א' בכסלו ה'תשע"ט) היה ראש המועצה המקומית קריית יערים בין השנים 1996-2018.

ביוגרפיה

נולד בירושלים לאביו ר' שמעון וארשאווער ונקרא רוזנטל מצד אמו חנה בתו של ר' יעקב שלמה רוזנטל. למד בישיבת עץ חיים, ולאחר מכן למד בישיבת אמשינוב, בה למד אצל הרב שמואל אוירבך. לאחר חתונתו גר ברחובות, שם עבד כעוזרו של רב העיר, הרב שלמה קוק. לאחר מותו של הרב קוק עבד בחשבות בחברת עתירות מדע, המסונפת לכור תעשיות. עבד גם כחשב בתלמוד תורה המסורה, מכון ירושלים ומוסדות נוספים. עם הקמת קריית יערים, בחציו השני של העשור השמיני במאה העשרים עבר להתגורר ביישוב, והיה מראשוני המתיישבים. בשנת תשנ"ה מונה כחבר בוועד היישוב, וניהל את מחלקת החינוך. בשנת תשנ"ו התמודד לראשות המועצה לאחר פרישת דוד יפרח, ראש המועצה הקודם, ולאחר מאמצים קיבל את תמיכתו של רב היישוב, אריה שולמן.

רוזנטל ראה עצמו כחסיד סדיגורה, בעקבות פגישה שנערכה בשנות ה-70 עם האדמו"ר רבי אברהם יעקב פרידמן (השלישי). נשוי, ואב לשלוש.

בשנת 2013, לאחר שנים רבות שלא התקיימו בחירות ביישוב, התמודדה מול רוזנטל רשימה חדשה בשם "איחוד הקהילות למען טלזסטון" בראשות דב בקשט, וזכתה בשלושה מקומות במועצה.

לקראת הבחירות לראשות המועצה שהתקיימו בסוף 2018, הציבה מפלגת דגל התורה, שתמכה עד אז ברשימת כן לקריה, את יצחק רביץ כמועמד לראשות המועצה תמורת רוזנטל[1]. כן הרב המקומי, הרב אריה שולמן, הסיר את תמיכתו מרוזנטל. למרות זאת, הודיע רוזנטל כי יתמודד לראשות המועצה עם רשימתו. לבסוף, לאחר משא ומתן של דגל התורה מול רוזנטל, הוחלט למנות את רביץ כסגנו של רוזנטל, וסוכם כי רוזנטל יפרוש לאחר כשנה[2].

ב-א' בכסלו תשע"ט (9 בנובמבר 2018) נפטר רוזנטל בפתאומיות בביתו.[3] בן 71 בפטירתו.

לקריאה נוספת

הערות שוליים

  1. אבי רבינא, ‏סופית: יצחק רביץ עבר מביתר עילית לטלז סטון, באתר כיכר השבת, 17 בספטמבר 2018
  2. ירוחם שמואלביץ, בדגל התורה מנעו את הפיצול הפנימי בטלז-סטון, באתר לדעת, 27 בספטמבר 2018
  3. יעקב אבוביץ, ‏הלם בקריית יערים: ראש המועצה הרב אברהם רוזנטל ז"ל, באתר JDN‏, 9 בנובמבר 2018
סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0