או-דה-פראנס

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
או-דה-פראנס (חבל)
Région Hauts-de-France
מדינה צרפתצרפת  צרפת
מחוזות בחבל אן
נור
אואז
פה-דה-קאלה
סום
בירת החבל ליל
שטח 31,813 קמ"ר
אוכלוסייה
 ‑ בחבל
 ‑ צפיפות

5,973,098‏
190 נפש לקמ"ר

לחצו כדי להקטין חזרה

או-דה-פראנסגראנד אסטבורגון-פראנש-קונטהאוברן-רון-אלפפרובאנס-אלפ-קוט ד'אזורקורסיקהאוקסיטניהאקיטן החדשהסאנטר-עמק הלואראיל-דה-פראנספיי דה לה לוארברטאןנורמנדיהולנדגרמניהאוסטריהליכטנשטייןשווייץאיטליהמונקואנדורהספרדהממלכה המאוחדתגרנזיג'רזיבלגיהלוקסמברוגHauts-de-France in France 2016.svg
אודות התמונה

או-דה-פראנסצרפתית: Hauts-de-France) הוא חבל בצפון-מערב צרפת, אשר הוקם ב-1 בינואר 2016. הוא החבל הצפוני ביותר במדינה. שטחו מגיע ל-31,318 קילומטר מרובע ובשטחים הכלולים בו חיו בשנת 2012 ‏5,973,098 תושבים.

הקמת החבל

החבל הוקם במסגרת רפורמה מנהלית שננקטה להקטנת מספר החבלים בצרפת המטרופוליטנית מ-22 ל-13.[1] הוא כולל שני חבלים שהיו נפרדים על פי החלוקה הקודמת - נור-פה דה קאלה ופיקרדי.

בירת החבל היא העיר ליל. כלולים בו חמישה מחוזות: אן, נור, אואז, פה-דה-קאלה וסום.

לחבל ניתן שם זמני נור-פה דה קאלה-פיקרדי, צירוף של שמות שני החבלים הכלולים בו. ביולי 2016 החליטה מועצת החבל על השם החדש Hauts-de-France, שם שצריך להיות מאושר במועצת המדינה של צרפת. משמעות השם הוא החלק העליון של צרפת שמתאר את המיקום של החבל ביחס לצרפת המטרופוליטנית.

גבולות החבל

החבל גובל בחוף תעלת למאנש בצפון ובצפון מערב, בבלגיה בצפון-מזרח, בחבל גראנד אסט בדרום-מזרח, באיל דה פראנס בדרום ובנורמנדי בדרום-מערב.

ערים מרכזיות בחבל

קישורים חיצוניים

הערות שוליים