הרב דוד פיינשטיין (בני ברק)

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב דוד פיינשטיין
הרב דוד פיינשטיין.JPG
לידה כ"ד באלול תשי"ט (גיל: 62)
תל אביב
מקום פעילות בני ברק
תפקידים נוספים אחד מראשי ישיבת בית יהודה בבני ברק
רבותיו אביו רבי יחיאל מיכל פיינשטיין, רבי שמואל רוזובסקי
חיבוריו שיעורי מורינו רבי דוד (ע"י תלמידיו)

הרב דוד פיינשטיין (נולד בכ"ד באלול תשי"ט), הוא אחד מראשי ישיבת בית יהודה בבני ברק.

קורות חייו

נולד בתל אביב לרבי יחיאל מיכל פיינשטיין, ולליפשא בתו של רבי יצחק זאב הלוי סולובייצ'יק מבריסק, בילדותו למד בתלמוד תורה בעלז בתל אביב, בגיל 15 הגיע ללמוד בישיבת פוניבז', שם היה תלמיד של רבי שמואל רוזובסקי, כמו כן למד בחברותא עם הרב דוד מינצר, עם הרב משה גפן ועם הרב חיים פרץ ברמן. בשמחת תורה שנת תש"מ קיבל על עצמו ללמוד את כל הש"ס עד לשמחת תורה של השנה שאחר כך, בסופו של דבר הוא סיים עד ר"ח אלול אותה שנה. בשנת תשמ"ב כאשר נוצרה מחלוקת בין אביו רבי יחיאל מיכל עם הרב שך, בעקבות היתר מאה רבנים שאותו יזם האחרון לגיסו של הרב דוד הרב אריה מלכיאל קוטלר, עזב את ישיבת פוניבז' ועבר ללמוד אצל אביו בישיבת בית יהודה בבני ברק.

בשנת תשמ"ט התחתן עם עטרה בתו של הרב ירוחם קפלן, בנו של רבי ישראל חיים קפלן (מספר שנים אחר כך נישאה גם אחותו חנה, לגיסו אח אשתו הרב צבי קפלן).

בסוף שנות ה'תש"נ החל הרב דוד למסור שיעורים בישיבת בית יהודה, לצד אביו רבי יחיאל מיכל, יחד עם אחיו הגדול רבי חיים. מאז פטירתו של אביו בט"ז באייר תשס"ג, הוא משמש כראש הישיבה לצדו של אחיו הרב חיים. בנוסף יש לרב דוד כולל ערב ללימוד מסכת טהרות במסגרת זו הוא גם מוסר שיעורים על מסכתות סדר טהרות בביתו. חלק משיעוריו יצאו לאור על ידי תלמידיו תחת השם שיעורי מורנו רבי דוד, (על מסכת אהלות וכמה חוברות בענייני המועדים).

הרב דוד עוסק גם רבות בהוצאת כתבי אביו אותם הוא מחזיק בביתו, במסגרת זו הוא מפקח על עריכת הספרים היוצאים לאור על ידי הרב צבי אריה קראוס, תחת הסדרה שיעורי רבינו יחיאל מיכל.

באייר תשע"ט פורסם כי בגדרה תיפתח ישיבה שתיקרא אהל יעקב, והרב דוד ימסור בה שיעורים על סדר קדשים[1][דרושה הבהרה].

קישורים חיצונייםהערות שוליים