זאב ענר

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


שגיאות פרמטריות בתבנית:אישיות תקשורת

פרמטרים ריקים [ שנות פעילות ] לא מופיעים בהגדרת התבנית

זאב ענר
זאב ענר
זאב ענר, 2007

זאב עָנֵר (14 באפריל 1933 - 7 בספטמבר 2018) היה שדרן רדיו ומחבר ספרי עיון ישראלי, שכתב בעיקר על תולדות ארץ ישראל. חיבר גם ספרי ילדים.

ביוגרפיה

ענר נולד בתל אביב ולמד במכללת לוינסקי לחינוך, המכון הגבוה ללימודי א"י ע"ש אבשלום וכן למד לימודי ניהול בתוכנית תל"מ בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב.

עבד כ-14 שנים כעיתונאי במערכת הביטחון, ובסופן היה לעורך הראשי של "במחנה נח"ל", "במחנה גדנ"ע", ו"עלי ים" (ביטאון חיל הים).

ערך וכתב במשך כ-18 שנים את תוכנית הרדיו "מחפשים את המטמון", שבה התוודעו המאזינים דרך שעשוע וכתב חידה לפרקים בתולדות ארץ ישראל. במשך כ-20 שנה ערך והגיש גם את התוכנית "משחקי לילה", עם משה טימור; התוכנית שודרה בשעות הלילה המאוחרות וכללה חידונים מגוונים בשיתוף המאזינים בטלפון. במשך כ-17 שנים הוא ערך והגיש את התוכנית "זכרונות ארץ ישראל", במסגרתה הביא את סיפוריהם של זקני היישוב.

בשנת 1965 שידר את תוכנית הטלפונים הראשונה בשידור חי ברדיו ("חיוג ישיר – הצוות לרשותכם"). תוכנית נוספת שהגיש היא "מכירה פומבית" בהפקת רחל הרמתי. במשך כ-15 שנים ערך בשותפות עם דן חמיצר חידוני אוצרות לקהלים גדולים. בשלוש השנים האחרונות לעבודתו בקול ישראל, עד פרישתו לגמלאות, היה מנהל מחלקת הבידור בתל אביב.

במסגרת שירותו במילואים ערך והגיש במשך כ-10 שנים בגל"צ חדשות ותוכניות שונות.

כתב בעיתונים וכתבי עת (בין היתר בתחום סקירת מסעדות ויין, מאז 1980): ידיעות אחרונות, מוניטין, גלובס, כספים, אנשים, עולם האשה, צומת השרון, מעריב, פנאי פלוס, מזון, רשת גל גפן.

כתב והנחה מספר תוכניות טלוויזיה, בהן הסדרה לנוער "שאלה של זמן" בשנת 1979.

ענר גם שימש יועץ אסטרטגי ושיווקי לגופים גדולים כמו חברת הביטוח "אליהו", קרן הפנסיה "מקפת", ידיעות אחרונות, בנק המזרחי וחברת התרופות "איקפארם". כמו כן היה שותף בשנות ה-80 בחברת "יזומה" שעסקה בייעוץ להנפקות בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

כיהן במספר תפקידים ציבוריים, בהם דירקטור וסגן היו"ר מטעם קבוצת בה"פ בקרן יהושע רבינוביץ, יו"ר ההנהלה הציבורית של תיאטרון מחול "ענבל", חבר הנהלת "מכון אבשלום", ודירקטור מטעם הציבור במכון היין הישראלי.

ביוני 2006 נפצע בתאונת הרכבת בבית יהושע והתאושש מפציעתו לאחר שיקום ארוך.

נפטר ב-7 בספטמבר 2018, בגיל 85 ונקבר בבית הקברות כנרת.

מספריו

כתב וערך 45 ספרים, רבים מהם בנושאי ארץ-ישראל ותולדותיה, ו-11 ספרי ילדים. מספריו:

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0