יורי גיא-רון

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
יורי גיא-רון
Yori Geiron.JPG
תאריך לידה 24 בספטמבר 1961
מקום לידה אבן יהודה ישראלישראל
השכלה

האוניברסיטה העברית בירושלים

השתייכות

משרד אדם עורכי דין

תפקידים בולטים
פעילויות נוספות

ממייסדי מרכז השופט חיים כהן

יורם (יוֹרי) גיא-רון (נולד ב-24 בספטמבר 1961) הוא עורך דין ישראלי. כיהן כראש לשכת עורכי הדין בישראל וכחבר בוועדה לבחירת שופטים מטעמה.

ביוגרפיה

גיא-רון נולד באבן יהודה. בשירותו הצבאי שימש כמפקד סוללת ארטילריה בחיל התותחנים הישראלי. לאחר שחרורו השלים לימודי תואר ראשון ושני במשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים. התמחה במשרדו של עו"ד אמנון זכרוני, ולאחר מכן הקים משרד עצמאי.

גיא-רון הוא מייסד, מנהל ושותף במשרד "אדם עורכי דין".[1] עוסק בתחומי המשפט האזרחי-מסחרי.

משנת 1999 ועד 2008 שימש כנציג לשכת עורכי הדין בוועדה לבחירת שופטים. בנוסף, הוא חבר בוועד המרכזי של הלשכה. עמדתו היא כי לשכת עורכי הדין איננה רק ארגון מקצועי, ויש לה גם תפקיד חברתי למלא בחברה הישראלית. בשנת 2007 התמודד על תפקיד ראש הלשכה מטעם סיעת "לשכה אחרת".

בשנת 2000 ייסד, ביחד עם רחל בן ארי, אדם פיש ואורנה לין את מחלקת הפרו בונו במשרד "אדם", שנתנה שירותים משפטיים בחינם למעוטי יכולת. נמנה עם יוזמי ומייסדי מרכז השופט חיים כהן להגנה משפטית על זכויות אדם, שנועד לתת שירותי פרו בונו בנושאי זכויות אזרח והגנה על זכויות של חלשים.

נמנה עם מייסדי תוכנית "שכר המצווה" וחבר בדירקטוריון התוכנית. הוא מתנדב בגופים ציבוריים נוספים כגון הקרן החדשה לישראל ואלו"ט.

ב-26 ביוני 2007 התמודד על ראשות לשכת עורכי הדין, ונבחר לתפקיד בסיבוב שני.[2] הוא החליף בתפקיד את עו"ד שלמה כהן.

באפריל 2008 פנה גיא-רון לראש הממשלה, אהוד אולמרט, על מנת שיתערב במחלוקת שבין שר המשפטים, דניאל פרידמן לנשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, וציין כי הוא חש "חשש גדול לעתידן של מערכת המשפט ושל הרשות השופטת בישראל לנוכח הסלמת המחלוקת"[3].

בבחירות לראשות לשכת עורכי הדין ב-2011 הפסיד ליריבו דורון ברזילי.

נשוי לכנרת ולזוג ארבע בנות, גר בשכונת כוכב הצפון בתל אביב[4][5].

קישורים חיצוניים

הערות שוליים


סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0