לירן טנקמן

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
לירן טנקמן
לירן טנקמן
לידה 1986 (גיל: 36 בערך)
ישראלישראל רמת גן
מדינה ישראלישראל ישראל
מקום מגורים ירושליםירושלים ירושליםתל אביב-יפותל אביב-יפו תל אביב-יפו
מקצוע יזם, איש עסקים , פעיל חברתי
בת זוג שרה טנקמן

לירן טנקמןאנגלית Liran Tancman) הוא יזם, איש עסקים ופעיל חברתי, ישראלי.

ביוגרפיה

טנקמן נולד ברמת גן בשנת 1986 וגדל בירושלים. את לימודי התיכון למד בבית הספר היוקרתי "התיכון ליד האוניברסיטה" בירושלים. מגיל צעיר ניגן בכינור במסגרת קונסרבטוריון "הסדנה".

את שירותו הצבאי עשה במחלקת המודיעין של פיקוד הצפון ולאחר מכן שימש כראש מדור במודיעין פיקוד מרכז. עם תום שירותו הצבאי למד בתוכנית המצטיינים 'אמירים טבע' באוניברסיטה העברית בחוג לביולוגיה וקוגניציה. תוך כדי הלימודים עבד כיועץ אסטרטגי למטה הסייבר, שהוקם באותם ימים באגף המודיעין.

בשנת 2014 החל את דרכו כיזם כאשר ייסד את חברת הסטארט-אפ CyActive. כיום טנקמן מנהל את מרכז הפיתוח של פייפאל בתחום האבטחה, מלווה ומשקיע בחברות סטארט-אפ, ובכלל זאת השקיע ומכהן בדירקטוריון של חברת Aperio, המגנה על תשתיות קריטיות.

טנקמן נשוי לשרה טנקמן והשניים מתגוררים בתל אביב ומשתייכים לקהילת יחד, קהילה דתית ליברלית אורתודוקסית במרכז תל אביב.

CyActive

טנקמן, בשותפות עם שלומי בוטנרו, הקים בשנת 2014 את חברת CyActive. החברה פיתחה טכנולוגיה לחיזוי גרסאות עתידיות של וירוסים בעזרת אלגוריתם המבוסס על התפתחות ביולוגית. זאת, במטרה לייצר מראש הגנה לאיומי הסייבר של המחר ולמנוע התקפות עתידיות. CyActive, שהייתה מהחברות הראשונות בפארק ההייטק בבאר-שבע, גייסה כ-2 מיליון דולר מקרן JVP, מהמדען הראשי ומחברת "סימנס" [1] לפני שנמכרה לפייפאל (2015).

רכישת Cyactive הייתה האקזיט הראשון של פארק ההייטק בבאר-שבע, ונחשבת לאבן-דרך בתהליך ביסוס העיר כבירת סייבר בינלאומית. בעקבות הרכישה הקימה פייפאל מרכז חדש בבאר-שבע ו-Cyactive הפכה למרכז מחקר ופיתוח של פייפאל בתחום האבטחה, כאשר טנקמן שימש כמנהל המרכז.

פעילות חברתית

טנקמן ואשתו הקימו את "קרן בריאה" במטרה לקדם תנועת בריאות למען נשים בישראל. קרן בריאה, המנוהלת על ידי שרה טנקמן, יוזמת ומקדמת מיזמים המכוונים ליצור שינוי במערכת הבריאות בישראל, במטרה להרחיב את אפשרויות הבחירה של נשים ולענות על צרכים של נשים מרקעים שונים. הקרן מקדמת מיזמים הפועלים בכמה מישורים: העלאת מודעות ועבודת שטח, מחקר וקידום מדיניות למול מערכת הבריאות.

בנוסף, השניים מעורבים ומקדמים מגוון יוזמות חברתיות ובכלל זאת תומכים במכון חכמת התורה, הפועל להגשת ידע עכשווי במבט יהודי-חרדי.

ראו גם

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

גילוי נאות: ערך זה מזכיר את מכון חכמת התורה או את אחד מהידידים שלו. המכלול היא מיזם של מכון חכמת התורה.