מפות (יישום)

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מפות
Apple Maps
IOS Maps icon.pngWatchOS Apple Maps logo.png
הלוגו ב-iOS, ב-OS X, וב-watchOS
(מימין לשמאל)
Apple iOS Maps.png
מפתח אפל
מחזור חיים iOS:‏ 19 בספטמבר 2013; לפני 9 שנים, 8 חודשים ו־13 ימים
OS X:‏ 22 באוקטובר 2013, לפני 9 שנים, 7 חודשים ו־11 ימים
watchOS:‏ 24 באפריל 2015; לפני 8 שנים, חודש ו־8 ימים – הווה
גרסה אחרונה OS X:‏ 2.0 (1906.2.15.7.2) (28 בינואר 2013)
מערכת הפעלה iOS 6 ומעלה, OS X Mavericks ומעלה, watchOS ומעלה
סוג רישיון קנייני
קטגוריה מפות וניווט
http://www.apple.com/ios/maps/

יישומון המפותאנגלית: Apple Maps) הוא יישום מובנה במערכת ההפעלה iOS של המכשירים מבית חברת אפל.

רקע האפליקציה

היישום היה זמין במערכת ההפעלה של האייפון מאז שחרורו של ה-iPhone מהדור הראשון, ב-29 ביוני 2007. היישום היה מופעל על ידי Google Maps. גרסה חדשה למערכת ההפעלה הוכרזה על ידי סקוט פורסטל בכנס המפתחים העולמי של אפל (WWDC) ב-11 ביוני 2012. בגרסה זו יישום המפות אינו Google Maps בשונה משאר הגרסאות הקודמות, אלא מפות מבית אפל עם נתונים שסופקו על ידי TomTom, יצרנית הולנדית של מערכות ניווט, ו-AutoNavi, חברת מיפוי סינית, למפות של סין. מהלך זה הראה את המאמץ של אפל להתחרות עם מערכת ההפעלה של אנדרואיד בכלל ועם Google Maps בפרט.

ביקורות

עם שחרור הגרסה החדשה ב-19 בספטמבר 2012, נשמעו כלפי היישום ביקורות חריפות של משתמשים ופרשנים רבים. צויינו סיבות רבות ומגוונות. היישום ספג ביקורת שלילית בשל היעדר תכונות חשובות שהיו כלולות ב-Google Maps, כולל תצוגת-רחוב ומסלול תחבורה ציבורית. משתמשים התלוננו על השגיאות ביישום. דווחו מקרים כמו ציון מיקום לא נכון של חנות אפל בסידני, אוסטרליה; ציון עיר שלמה כבית חולים; ציון משתלה כשדה תעופה; ומציאת מיקום של תחנת דלק קרובה למשתמש שהיה במרחק של 76 קילומטרים לכיוון ההפוך. תצוגות תלת-מימד שמופיעות במפות היו מעוותות לחלוטין במקרים מסוימים, כולל מבנים מעוותים כמו גשר ברוקלין או מגדל אייפל. בחלקים מסוימים של העולם, תצוגת הלוויין הייתה מכוסה לחלוטין בעננים. בתגובה לביקורות הקשות, אפל פרסמה הצהרה, ובה הבטחה לפעול לשיפור היישום ותודה על המשוב מהלקוחות. ב-28 בספטמבר 2012, פרסם מנכ"ל החברה טים קוק התנצלות על התקלות ביישום באתר החברה והציע כי משתמשי iOS 6 ישתמשו בשירותי מפות חלופיים או באתרי אינטרנט, תוך כדי שאפל עובדת על תיקון התקלות . בחודש אוקטובר 2012, סקוט פורסטל, המנהל האחראי על תוכנת המפות באפל, פוטר מתפקידו. פורסטל דיווח כי סירב לחתום על מכתב ההתנצלות שפורסם באתר החברה ושהיו לו עימותים עם מנהלים אחרים.

סוגי תצוגת המפות

ביישומי המפות, כמו בזו של Google, ישנם 3 סוגים של תצוגת מפות: תמונה ימנית: לווין. תמונה אמצעית: משולב- גם לווין וגם רגיל. תמונה שמאלית: רגיל.

TypesOfMapsOfApple.jpg

קישורים חיצוניים