iOS 12

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. הסיבה היא: ניסוח לא אנציקלופדי ומשלב נמוך.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף.
יש לשכתב ערך זה. הסיבה היא: ניסוח לא אנציקלופדי ומשלב נמוך.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף.
IOS 12
פלטפורמות

iPod Touch

iPad

iOS 12 היא הגרסה ה-12 והאחרונה עד כה של מערכת ההפעלה iOS המפותחת על ידי אפל. המערכת הוצגה על ידי קרייג פרדריגי בכנס המפתחים העולמי של אפל ב-4 ביוני 2018. היא זהה במראה ל-iOS 11 אך כוללת בתוכה שיפורים בביצועים, בחיי הסוללה, באבטחה וביישומים פנימיים. גרסת הבטא הראשונה למפתחים של iOS 12 שוחררה מיד לאחר הצגתה הראשונית בכנס בעוד שהבטא הציבורית שוחררה שלושה שבועות מאוחר יותר ב-25 ביוני 2018. מערכת ההפעלה הושקה לציבור הרחב ב-17 בספטמבר 2018.

שינויים וחידושים

ב-iOS 12 אפל שמה דגש על צד הביצועים ובמהלך אירוע חשיפתה ציין קרייג פדריגי כי מערכת ההפעלה החדשה תתמוך בכל המכשירים בהם תמכה המערכת הקודמת.

 1. ביצועים וחסכון בסוללה: מערכת ההפעלה יודעת לווסת את האצת הביצועים של המכשיר מבלי לפגוע באורך חיי הסוללה. כתוצאה מכך אפליקציות עולות במהירות רבה יותר: עד 40% יותר מהר, המקלדת נפתחת מהר יותר ב-50% והמצלמה מתפקדת בצורה מהירה יותר – בהשוואה לביצועים ב-iOS 11.
 2. מציאות רבודה: ב-iOS 12 ישנה תמיכה רבה יותר במציאות רבודה. תכונת Measure (מדידה) שהוצגה בערב ההשקה, מאפשרת למכשיר למדוד את מידותיו הפיזיות של כל אובייקט הנמצא מולם באמצעות מצלמת המכשיר בלבד, בעזרת אפליקצייה ייעודית. עוד הדגימו בכירי חברת LEGO כיצד ניתן לשלב בין העולם הפיזי לבין העולם הדיגיטלי על ידי צילום של מודל שנבנה באמצעות אבני לוגו. לאחר הפעלת האפליקציה התעורר המודל לחיים, כשבתצוגת המכשיר החלו ללכת דמויות לצידו, ומשחק עלילתי שלם התרחש במציאות רבודה על המודל הפיזי המונח על השולחן.
 3. חיפוש תמונות מתקדם: כדי למצוא ביתר קלות תמונות שצילם המשתמש בעבר, נוספו ב-iOS 12 אפשרויות חיפוש חכמות, לפי פרמטרים כמו המיקום בו צולמה התמונה או סוג הפעילות המצולמת בה. משתמשים יוכלו לקבל גם הצעות לשיתוף תמונות עם חברים המצולמים בהן באמצעות הלשונית For You שהתווספה למערכת ההפעלה בגרסה החדשה. כמו כן, באמצעות הלשונית יקבל המשתמש הצעות לאפקטים שניתן להוסיף לתמונות וניתן יהיה לקבל תמונות נוספות שהמשתמש צולם בהן באירועים משותפים.
 4. סירי חדשה ומתקדמת: העוזרת הווירטואלית סירי תאפשר למשתמש לקבוע קיצורי דרך: מעין משפטים קבועים שבאמצעותם יוכל לבצע פעולות שונות; באמצעות קיצורי הדרך ניתן יהיה להפעיל גם רצף של פעולות. כמו כן, סירי תוכל ללמוד את אורח החיים של המשתמש ולהציע לו לבצע פעולות בזמנים שונים.
 5. הגבלת שימוש מול מסך המכשיר: בגרסה החדשה של מערכת ההפעלה, נוספו תכונות שמאפשרות לנהל את זמן השימוש במסך המכשיר. ניתן לקבל נתונים רבים על זמני השימוש של המשתמש במכשיר ובאפליקציות ספציפיות וכן ניתן להגביל את זמן השימוש באפליקציות שנבחרו. במסגרת התכונות, ניתן גם לקבוע לוח זמנים שבו בשעות מסוימות, שנקבעו מראש על ידי המשתמש תושבת הגישה למכשיר.
 6. אנימוג'י חיות ובעיצוב אישי: בגרסה החדשה נוספו מספר אנימוג'ים חדשים, והאנימוג'ים מסוגלים להוציא את הלשון. אפשרות נוספת היא ליצור אנימוג'י בדמות המשתמש (Memoji), לפי דמות אישית שיעצב.
 7. FaceTime משותף: נוסף שיפור משמעותי לאפליקציית FaceTime ומעתה ניתן לבצע שיחות וידאו קבוצתיות עם עד 32 משתתפים בו-זמנית.
 8. נא לא להפריע מחודש: מצב "לא להפריע" זוכה לשדרוג עם iOS 12 ומציג כעת את ההודעות על המסך כאשר כולו מוחשך, כך שיקל על ההבטה בו בלילה, ובבוקר תציג המערכת את ההודעות בצורה נעימה יותר. נוספו גם הגדרות נוספות למצב לא להפריע שיאפשר לצאת ממצב זה לפי הגדרת זמן רגעית שנבחרה ולא רק בהגדרה לפי טווח שעות קבוע או בהפעלה וכיבוי ידני.
 9. התראות בקבוצות על-פי היישום: ב-iOS 12 נוספה אפשרות להציג את ההתראות בתור קבוצות של התראות על פי כל אפליקציה ושכל ההתראות מאפליקציה מסוימת יופיעו ביחד.
 10. החלפת יישום הווידאו ליישום הטלוויזיה של אפל: החל מגרסה iOS 12.3 הוסר יישום הווידאו והוחלף ביישום הטלוויזיה של אפל.

מכשירים תומכים בעדכון

אייפון
אייפד
אייפוד טאץ'
 • iPod Touch 6

קישורים חיצוניים