נס טכנולוגיות

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נס טכנולוגיות בע"מ
Ness.gif
סוג חברת פרטית
מייסדים זאב וולפסון, רביב צולר
תאריך הקמה 1999
משרד ראשי ניו ג'רזי, ארצות הברית
ענפי תעשייה טכנולוגיות מידע
מוצרים עיקריים אינטגרציה של מערכות מידע, פיתוח תוכנה ,ייעוץ, אבטחת איכות, הדרכה
הכנסות 547 מיליון דולר (2009)
עובדים 4,500+ (2014)
 
www.ness.com

נס טכנולוגיות בע"מאנגלית: .Ness Technologies Ltd) היא חברה המספקת מערכות מידע, המחזיקה משרדים ב-12 מדינות והמטה הראשי שלה ממוקם בניו ג'רזי, ארצות הברית.

החברה נוסדה בשנת 1999 באמצעות מיזוג של חברות אחדות. מרכז החברה היה בישראל ומטה החברה היה בקריית עתידים בתל אביב, עד שבשנת 2014 החל מהלך של פיצול החברה לשלוש חברות נפרדות:

החברה ממשיכה להחזיק בישראל את מרכז הפיתוח שבקריית עתידים.

היסטוריה

נס טכנולוגיות נוסדה כתוצאה מאיחוד של מספר חברות ישראליות (טכם - טכנולוגיה מתקדמת בע"מ, מראשוני בתי התוכנה בישראל ומי שהובילה את השוק שנים רבות, קונתהל ואחרות), כמו כן רכשה מספר רב של חברות בארצות שונות. החברה נוסדה על ידי זאב וולפסון ועל ידי רביב צולר, שהיה גם המנכ"ל הראשון.

לאורך השנים התמחתה נס במיקור חוץ של טכנולוגיות מידע וב-offshore, אינטגרציה של מערכות ופיתוח יישומים, תוכנה וייעוץ, אבטחת איכות והדרכה.

פרויקט מחשוב ממשלתי גדול שנס טכנולוגיות הייתה מעורבת בו הוא פרויקט מרכב"ה, המיועד להטמיע בכל משרדי הממשלה מערכת מחשוב אחידה - מערכת ERP של חברת SAP.

עד שנת 2014 הייתה החברה מחולקת למספר חטיבות, העיקריות שבהן: Ness SPL, נס אירופה, TSG ונס ישראל.

בשנת 2004 החלה מניית החברה להיסחר בנאסד"ק. במהלך אוגוסט 2011 אושרה הצעת סיטי ונצ'רס האמריקנית (CVCI) על ידי בעלי המניות של נס טכנולוגיות במכירה לפי מחיר של $7.75 למניה (סך הכל 307 מיליון דולר), והחברה הפכה לחברה פרטית[1].

החברה זכתה בפרס ביטחון ישראל לשנת 2005 על פיתוח מערכת מודיעין חזותי[2].

בתחילת שנת 2014 נקלעה החברה למצב כלכלי לא פשוט לטענת ההנהלה, מה שהביא לקיצוץ של ימי חופש מכלל העובדים באופן רוחבי[3]. הצעד לא היה מקובל על עובדי נס מה שהביא לכך שלראשונה בתעשיית ההייטק הישראלית הוקם ועד עובדים[4], שבא להבטיח את זכויותיהם שלטענתם נפגעו באופן תדיר במהלך השנים בקיצוצים רבים. טרם פיצולה העסיקה החברה יותר מ-4,500 עובדים.

פיצול החברה

ביוני 2014 נרכשה עיקר פעילות נס בישראל (שרוכזה בחברה נס א.ט. בע"מ) על ידי חברת חילן[5]. העסקה לא כללה את חברת הבת SwiftNess ואת החטיבה הביטחונית של נס, Ness-TSG, ששינתה את שמה לחברת TSG.

בינואר 2016 רכשו התעשייה האווירית ופורמולה מערכות את חברת TSG ב-50 מיליון דולר. כל אחת מהחברות רכשה 50% מ-TSG, תמורת 25 מיליון דולר לערך. TSG עוסקת בתחום מערכות שליטה ובקרה, מודיעין, הגנת המולדת וסייבר. בין לקוחות הנרכשת: צה"ל, משטרת ישראל, וצבאות וגופי ביטחון בחו"ל[6].

עיסוקי החברה טרם פיצולה

  • תחום ביטחוני
  • תחום רפואי
  • תחום מוצרי תוכנה
  • שרותי מיקור חוץ
  • הדרכה
  • החברה הייתה נציגת חברת SAP העולמית בישראל, והיא ממשיכה להיות אינטגרטור מרכזי של מוצריה.
  • שירותי הדרכה והטמעה - חטיבת ההדרכה של מתמחה בהדרכה והטמעה של מערכות IT. החטיבה מספקת סל מלא של שירותי הדרכה והטמעת מערכות ארגוניות (מודיעין, ERP, CRM, Billing, BI וכדומה) ומערכות מבוססות טכנולוגיה (ביטחוניות וצבאיות, פיננסים, תקשורת ועוד) וכמן כן, מתמחה בפיתוח למידה ופתרונות למידה. תשתית החטיבה כוללת את מכללת Ness IT Business College בפריסה ארצית, ומאות בעלי מקצוע מיומנים בתחומים השונים (מנהלי פרויקטים, מדריכים ומטמיעים, מפתחי הדרכה, מתעדים וכתבים טכניים, מומחי ניהול ושימור הידע ועוד).

פעילות למען הקהילה

נס טכנולוגיות, בשיתוף פעולה עם רשויות מקומיות, עם מוסדות אקדמיים ועם צה"ל, מפעילה תוכנית בת שנתיים לתלמידים מצטיינים בכיתות ט-יא שמטרתה לטפח בהם כישורי טכנולוגיה ויזמות. במסגרת התוכנית התלמידים לומדים על ענפי הביוטכנולוגיה והננוטכנולוגיה, תכנות ועוד, ומכינים בקבוצות פרויקטים טכנולוגיים שנועדו לפתור בעיות שקיימות במציאות[7].

קישורים חיצוניים

הערות שוליים