פנורמה (עיתון)

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
פנורמה
תדירות עיתון שבועי
פורמט טבלואיד
עורך ראשי בסאם ג'אבר
תאריכי הופעה 1986–הווה (כ־38 שנים)
שפה ערבית
מערכת טייבה
תפוצה 35,000
www.panet.co.il

פנורמהערבית: بانوراما) הוא עיתון שבועי ארצי מוביל במגזר הערבי שמשרדו הראשי נמצא בעיר טייבה שבמשולש. העורכים הראשיים של העיתון הם פרידה ג'אבר-בראנסי ובסאם ג'אבר, שעורך גם את האתר פאנט ועבד בחדשות קול ישראל בערבית וברשת ב' במשך שנים רבות.

בעיתון כ-120–128 עמודים, רובם עמודי צבע. העיתון מסכם מדי שבוע את האירועים החשובים במדינה, במיוחד אלה הנוגעים לאוכלוסייה הערבית. העיתון נוסד בשנת 1986 וקיים מאז. הוא מודפס בפורמט גדול, שטח כתיבה של 38 ס"מ/26 ס"מ.

העורכים והבעלים של העיתון, מטיפים לדו-קיום ולשלום צודק בין יהודים וערבים, על בסיס של שתי מדינות לשני עמים. פנורמה ממומן על ידי המודעות והמכירות והוא מופץ ב-35,000 עותקים ונמכר נכון לינואר 2010 ב-4 ש"ח.

העיתון מתחלק לשלושה חלקים:

  • חדשות: המכיל את השער וידיעות וכתבות בעלות אופי חדשותי בכל הנושאים הפוליטיים החברתיים והכלכליים.
  • מוסף: המכיל כתבות תחקיר וכתבות צבע לצעירים, מדורי נשים, אמנות, רדיו וטלוויזיה וספורט בהרחבה רבה. המוסף מיועד בעיקר לצעירים. במוסף יש כיסוי מורחב לקבוצות הליגה הלאומית בכדורגל, וכן סיקור הקבוצות הערביות הבולטות כמו שאר הקבוצות הישראליות.
  • מוסף רכב: פנורמה הוא העיתון היחיד מבין העיתונים בערבית בישראל, המוציא לאור מוסף רכב, המכיל חדשות רכב מהארץ ומהעולם, נסיעות מבחן, המלצות קנייה וכלי רכב משומשים למכירה. המוסף מחולק ב-35,000 עותקים בתוך העיתון.

לעיתון יש אתר חדשות אינטרנטי בשם פאנט (ראשי תיבות של Panorama Net).

קישורים חיצוניים


Logo hamichlol 3.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0