ידיעות תקשורת

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ידיעות תקשורת בע"מ
Yediot Tikshoret
סמליל הקבוצה
בית "ידיעות תקשורת" בתל אביב
בית "ידיעות תקשורת", במשרדי קבוצת ״ידיעות אחרונות״ בראשון לציון
נתונים כלליים
תקופת הפעילות 1989–הווה (כ־34 שנים)
חברת אם קבוצת ידיעות אחרונות
מיקום המטה בית ״ידיעות אחרונות״
משרד ראשי ראשון לציון
ענפי תעשייה הוצאה לאור
מוצרים עיקריים מקומונים
מנכ"ל ליאת שרון
אנשי מפתח סיגל רגב (עורכת ראשית)
סמליל קודם של "ידיעות תקשורת"

ידיעות תקשורת היא חברת חדשות מקומיות, חלק מ"קבוצת ידיעות אחרונות", המשמשת כמו"ל של מקומונים ושל אתר החדשות המקומיות mynet.

היסטוריה

"ידיעות תקשורת" הוקמה בשנת 1989, במטרה לרכז את פעילות המקומונים של "קבוצת ידיעות אחרונות" במסגרת אחת.

בין השנים 2000–2006 שימש ניר חפץ כעורך הראשי של הרשת[1].

עד יולי 2007 נקרא כל מקומון בשם משלו, המרמז על אזור הופעתו, אז עברה הרשת מיתוג מחדש, שבא לחזק את הזיקה של המקומונים לעיתון האם, ובמסגרתו כוללים כל המקומונים את המילה "ידיעות" בתחילת שמם, בעיצוב זהה לזה שבשם העיתון "ידיעות אחרונות". כחלק ממהלך זה גם פוצלו אחדים מהמקומונים, כך שייתמקדו באזור מצומצם יותר[2].

בשנת 2008 אתר ynet, שגם נמצא בבעלות "קבוצת ידיעות אחרונות", וידיעות תקשורת חברו לשיתוף פעולה, והקימו בתוך ynet ערוצים מקומיים בשם mynet שמתמקדים בחדשות מקומיות, וכולל, בצד עדכוני החדשות השוטפים בידי כתבי האתר, גם כתבות מכל המקומונים של ידיעות תקשורת[3]. באותה שנה גם זכתה ידיעות תקשורת במכרז להפקת עיתון לתנועה הקיבוצית במקום שני השבעונים הקיבוציים "הקיבוץ" ו"הדף הירוק" שנסגרו[4].

בשנת 2017 הפך mynet לפורטל חדשות עצמאי ונפרד, המתפעל מערכת חדשות, כתבים ועורכים עצמאית. תחת האתר פועלים כיום 20 אתרי חדשות מקומיים.

בעשור השני של המאה ה-21 החלה "ידיעות תקשורת" לסבול מירידה בתפוצת המקומונים, וירידה בהכנסות מפרסום ולוחות מודעות. במאי 2019 הודיעה הקבוצה על שינוי ארגוני ואיחוד 4 מקומונים באזור המרכז[5]. בנובמבר 2020 גיבשה הנהלת קבוצת ידיעות אחרונות תוכנית הבראה שהוצאה לפועל במטרה להבטיח את המשך פעילות המקומונים[6][7].

עורכים וכתבים

העורכת הראשית של רשת המקומונים היא העיתונאית סיגל רגב שבמשך שנים ארוכות הייתה העורכת של ״ידיעות ירושלים״, אחד מעיתוני הדגל של הרשת. בשנת 2017, נכנסה לתפקידה כמנכ״לית ידיעות תקשורת ליאת שרון, לאחר שהחליפה את רענן בר טל, ששימש כמנכ"ל במשך 12 שנים[8]. כותבים בולטים בעבר ובהווה הם: גיא לרר, ליהיא לפיד, רועי ינובסקי, אריה מליניאק, נעמי רביע, מורן אזולאי, יקיר אלקריב, שני גברים שמנים מאוד (מדור "משמר המרקע") ומיה סלע (ספרות).

המקומונים

המקומונים העיקריים בקבוצה זו הם (בסוגריים השם עד ליולי 2007):

סמליל "ידיעות השרון"

מדורים עיקריים במקומונים:

קישורים חיצוניים

הערות שוליים


Logo hamichlol.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0