תיכון בן צבי (קריית אונו)

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


שגיאות פרמטריות בתבנית:מוסד לימודי

פרמטרים ריקים [ חלוקה מבנית ] לא מופיעים בהגדרת התבנית

תיכון ע"ש יצחק בן צבי
תאריך ייסוד 1969
שכבות לימוד י'–י"ב
מספר כיתות 60
בעלי תפקידים
מנהלת ציפי רוזנבוים
באחריות קרית אונו
סגל 190
תלמידים
1700
שונות
מיקום קריית אונו
https://www.b-zvi.com/

בית הספר התיכון על שם יצחק בן-צבי הוא בית ספר תיכון ממלכתי שלוש-שנתי הנמצא בעיר קריית אונו. בית הספר נוסד ב-1969, והוא קרוי על שמו של יצחק בן צבי, נשיא השני של מדינת ישראל. מנהלת בית הספר הנוכחית היא ציפי רוזנבוים.

בבית הספר נלמדים כל מקצועות החובה, ובין מקצועות הבחירה ניתן ללמוד כימיה, פיזיקה, ביולוגיה, ספורט, סוציולוגיה (כלכלה/פסיכולוגיה), ערבית, מדעי המחשב ודיפלומטיה. בנוסף, בית הספר מציע מספר מסלולים ייחודיים כגוון כיתת מחוננים וכיתה מדעית. בבית הספר משתמשים בתוכנת משו"ב לשמירה על קשר בין הצוות לתלמידים וההורים. בבית הספר לומדים כיום כ-1,700 תלמידים, כאשר אחוז הזכאים לבגרות בו הוא מעל 90% וממוצע ציוני הבגרות הוא מעל לממוצע הארצי.

Nuvola apps bookcase.png ערך זה הוא קצרמר בנושא חינוך. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.

מרכז העצמה

״מרכז ההעצמה״ בבית הספר הינו מקום המשמש כלב בית הספר ומאפשר לתלמידים ללמוד שעות פרטניות ותגבור בנוסף לשעות הלימודים. מרכז העצמה הוקם כדי להביא לקידום התלמידים ומיצוי יכולותיהם והובלתם להצלחה בבחינות הבגרות באמצעות העצמה רגשית ולימודית. המרחב הלימודי בנוי כבית חם שדלתו תמיד פתוחה, במרכז מטבח לשירות התלמידים הלומדים ובו הם יכולים לשתות משקה חם ולהתכבד בעוגיות. במרכז, לומדים בקבוצות קטנות של עד חמישה תלמידים כדי להעניק לתלמידים יחס אישי ועזרה אינדיבידואלית. המטרה של מפגשי למידה אלו היא שיפור תחושת המסוגלות של התלמיד והתלמידה והפיכתם ללומד עצמאי. לשם כך, אנחנו מתקיימים במרכז בין היתר מפגשים לניהול עצמי, טיפול בחרדת בחינות ועוד.

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0