איתן אבריאל

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
איתן אבריאל
מעסיק TheMarker
קישורים חיצוניים
טוויטר EytanAvriel

איתן אבריאל (נולד ב-11 בדצמבר 1960) הוא עיתונאי ישראלי, ממייסדי העיתון TheMarker ועורך המגזין כיום.[1]

ביוגרפיה

אבריאל התגייס לצה"ל ושירת בחיל הים בשייטת 13 ובילת״ם. במסגרת שירותו ביצע צלילות רבות בנחל הקישון.

בתחילה עבד ככתב כלכלי של העיתון "הארץ" במשרד האוצר ובבנק ישראל. לאחר מכן הקים את המערך הכלכלי של סוכנות הידיעות רויטרס בישראל. במהלך שנות ה-90 פעל כמנהל השקעות בקרנות נאמנות ובהן "אילנות דיסקונט".

את העיתון הכלכלי TheMarker הקים אבריאל יחד עם גיא רולניק ועדו פולק. במסגרת זאת הקים גם מגזין כלכלי חודשי, עיתון יומי, מוסף סוף שבוע, רשת חברתית[2] וערוץ וידאו אינטרנטי. אבריאל ערך את אתר האינטרנט של העיתון. כותב טור פרשנות קבוע בנושאים כלכליים, בעיקר בתחומי כלכלה וחברה, הון ושלטון, השקעות, מטבע חוץ, בנקאות ואינטרנט. במסגרת זאת השיק מספר מותגים מוכרים כגון רשימות ״500 העשירים״[3][4] ו-״100 המשפיעים״[5].

בשנת 2005 היה חבר בוועדה לגיבוש האתיקה של הפצת מידע על ניירות ערך באמצעות רשת האינטרנט מטעם רשות ניירות ערך.[6]

ב-2012 כתב מאמר על מצבו הקשה של העיתון "מעריב". בתגובה פרסם "מעריב" בשער שלו ארבעה טורים של פרשנים שלו. הפרשה כולה נסקרה בג'רוזלם פוסט.[7]

אבריאל מופיע כפרשן כלכלי בתוכנית "לונדון את קירשנבאום", חבר פאנל פרשנים בגלי צה"ל. הוא חבר קבוע בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס שבשווייץ.[8] הוא מרצה בכנס ה-DLD בתל אביב ובמרכז הבינתחומי הרצליה.[9][10][11]

לאבריאל תואר ראשון במדעי הטבע ובמנהל עסקים, ותואר MBA בהתמחות במימון, שניהם מהאוניברסיטה העברית, בה גם שימש כמרצה בקורס בנושא "קומוניקציה פיננסית".

חיים פרטיים

אבריאל נשוי לדנה - ארכיטקטית, אב לשני ילדים, וגר בהוד השרון.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0