הרב אליעזר שמחה וייס

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
(הופנה מהדף אליעזר שמחה וייס)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הרב אליעזר שמחה וייס (נולד בשנת תש"י) הוא רבו של כפר הרא"ה, רב המועצה האזורית עמק חפר, חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל וממלא מקום רב העיר בני ברק.

ביוגרפיה

בטקס יום ירושלים בישיבת מרכז הרב, עומד מאחורי בנימין נתניהו מצד שמאל, מדבר עם הרב יהושע מגנס, תשע"ה

נולד וגדל בעיר מנצ'סטר באנגליה לאביו הרב שלמה וויס רבה של העיר .למד בישיבת גייטסהד באנגליה, לאחר מכן עלה לארץ ולמד בישיבת מרכז הרב בירושלים והמשיך לימודיו במכון הארי פישל. נסמך להוראה על ידי הרב הראשי הרב איסר יהודה אונטרמן.

הוא חזר לעירו מנצ'סטר לשבת על כס הרבנות שפינה אביו, הרב שלמה וויס, שעלה לארץ ישראל. בנו הצעיר כיהן במקומו מספר שנים. באותה תקופה למד עריכת דין באוניברסיטה המקומית. לימים שימש גם כמנכ"ל לשכתו של הרב ד"ר עמנואל יעקובוביץ ,הרב הכולל ליהודי בריטניה הגדולה, והיה אחראי לענייני ישראל בלשכת הרב הראשי. הרב וויס שימש גם כרב ומורה רוחני לסטודנטים יהודים באוניברסיטאות לונדון ומנצ'סטר.

בשנת תשמ"ו התמנה כרבו של כפר הרא"ה ובכלל זה המשקים הקיבוצים והמושבים הסמוכים לכפר. מאוחר יותר מונה באופן רשמי לכהן כרבה של המועצה האזורית עמק חפר.

היה מבין העורכים הראשים של הספרים של סבו הרב אליעזר שמחה רבינוביץ רבן של סובאלק ולומז'ה.

הרב איתן אייזמן בטקס יום ירושלים בישיבת מרכז הרב, מאחור מצד שמאל, הרב אליעזר שמחה וייס יושב לצידו של הרב יהושע מגנס והרב יוסף בא-גד, תשע"ה

חיבוריו

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

Logo hamichlol.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0