ארז סלע

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ארז סלע

ארז סלע (נולד בכ"ג בטבת ה'תשי"ז - 27 בדצמבר 1956) הוא מוציא לאור, מהדיר ועורך ספרים, היוזם והבעלים של פרויקט "אוצר החכמה".

קורות חייו

נולד לצבי ואירנה סלע וגדל בקיבוץ מגידו שבעמק יזרעאל, חזר בתשובה בשנות העשרים לחייו, בתחילת דרכו התורנית למד בישיבת אור שמח ובכולל של ישיבת טשעבין.

את תחילת עבודתו התורנית ספרותית התחיל בכתיבת הספר "ארזי הלבנון" על מסכת נזיר. בהמשך ערך את מסכת נדרים במסגרת מהדורת התלמוד הבבלי של הוצאת עוז והדר.

סלע היה העורך הראשי של מסכת זבחים, במהדורת "זכר חנוך" של ש"ס וגשל. ובמקביל הוא עומד בראש מחלקת השוואת שינויי הנוסחאות של מהדורה זו.

סלע כתב גם את הפירוש "אור יעקב" על מסכת נזיר, ועל מסכת כלאים שבתלמוד הירושלמי.

בשנת 1996 פתח את הוצאת הספרים "אור החכמה" על שם ספר של אחד מאבותיו רבי אורי פייבל בן אהרן מדובנקה, בהוצאה זו ההדיר ספרים רבים ובהם פני יהושע[1], חידושי הריטב"א על הש"ס[2], שב שמעתתא של הרב אריה לייב הלר.[3]

בנוסף הדפיסה ההוצאה מהדורות צילום של ספרי אספנות וספרי מקור ישנים, שלא נדפסו זמן רב. במסגרת שלוחה זו של ההוצאה, הודפסו: כתב יד מינכן, מהדורתו הראשונה של התלמוד הבבלי בשלמותו[4], דפוס ונציה של התלמוד, ר"פ-רפ"ג[5], ודקדוקי סופרים[6], וכן את הסדרה "תולדות חכמי ירושלים" של רבי אריה ליב פרומקין[7].

בשנת 2003 השיקו סלע ורעייתו בשמת את פרויקט אוצר החכמה, ספריה תורנית וירטואלית האוצרת עשרות אלפי ספרים.

משפחתו

סלע גר בשכונת רמות בירושלים, נשוי לבשמת (בתו של גדעון אלטשולר) ולהם 8 ילדים.

חיבוריו

לקריאה נוספת

קישורים חיצוניים

הערות שוליים