דלתא גליל תעשיות

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
(הופנה מהדף דלתא גליל)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
דלתא גליל תעשיות בע"מ
Delta Israel New Logo.svg
סוג חברה ציבורית
מייסדים דב לאוטמן, אליעזר פלג
תקופת הפעילות 1975–הווה (כ־47 שנים)
מיקום המטה תל אביב
משרד ראשי תל אביב
בעלות אייזיק דבח (54%)
ענפי תעשייה טקסטיל
מוצרים עיקריים הלבשה תחתונה וגרביים
הכנסות 4.74 מיליארד ש"ח (2017)[1]
רווח תפעולי 291 מיליון ש"ח (2017)[1]
רווח 169 מיליון ש"ח (2017)[1]
אנשי מפתח אייזיק דבח, מנכ"ל ובעל שליטה; נעם לאוטמן, יו"ר מועצת המנהלים
עובדים 8,530 בשנת 2013
 
www.deltagalil.com

דלתא גליל תעשיות בע"מ היא חברה ציבורית ישראלית העוסקת בייצור ובשיווק של הלבשה תחתונה, גרביים, חולצות ובדים, בגדי ספורט, הלבשת פנאי (leisurewear) והלבשת ילדים ותינוקות. ניירות הערך של החברה נסחרים בבורסה לניירות ערך בתל אביב ובורסת נאסד"ק בניו יורק. מניית החברה כלולה במדד תל אביב 100.

דלתא גליל מעצבת ומפתחת את מוצריה בעיקר בישראל ובארצות הברית, וייצור המוצרים נעשה בקבלנות משנה ובמפעליה של הקבוצה במזרח התיכון ובמזרח הרחוק. החברה משווקת את מוצריה בשלוש דרכים: ייצור עבור מותגים בינלאומיים מובילים (Private Label), ייצור ושיווק במסגרת הסכמי זיכיונות להם קיבלה החברה רישיון ושיווק בישראל תחת המותג "דלתא".

היסטוריה

דלתא גליל נוסדה בשנת 1975 על ידי התעשיין ואיש עסקים דב לאוטמן, בשיתוף עם אליעזר פלג, בכרמיאל. כבר מיומה הראשון בנתה דלתא עצמה כחברה ליצוא. בהמשך הקימה רשת מתפרות בגליל.[2]

בשנת 1982 הנפיקה החברה את מניותיה בבורסה לניירות ערך בתל אביב והפכה לחברה ציבורית. בשנת 1999 הנפיקה החברה את מניותיה גם בבורסת נאסד"ק בניו יורק.

במהלך שנות התשעים הועברו מחצית ממפעלי "דלתא" לירדן, תוך פיטורים נרחבים של עובדי ייצור בישראל, כחלק ממשבר הטקסטיל של שנות התשעים. בשנת 2007 הועבר מפעל נוסף, מכרמיאל למצרים.

בשנת 2007 מכר דב לאוטמן את השליטה בדלתא לאייזיק דבח תמורת 25 מיליון דולר.[3]

סמליל דלתא ישראל (שיווק)

קישורים חיצוניים

הערות שוליים