היינץ

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
היינץ
Heinz.svg.png
סוג חברה פרטית
מייסדים הנרי ג'ון היינץ
תאריך הקמה 1869
משרד ראשי פיטסבורג, פנסילבניה, ארצות הברית ארצות הבריתארצות הברית
מוצרים עיקריים קטשופ
 
www.heinz.com
בקבוק קטשופ אורגני של היינץ, נושא עליו את סמליל החברה

חברת היינץאנגלית: H. J. Heinz Company) היא מותג הרטבים המוכר והגדול בעולם. החברה משווקת 57 סוגי רטבים בכ-200 מדינות ברחבי העולם. כיום היינץ מייצרת בכל מפעליה כ-5,000 מוצרים שונים. מוצר הדגל של היינץ היה ונשאר הקטשופ.

היינץ נוסדה על ידי הנרי ג'ון היינץ בשנת 1869. הנרי, שהיה בנם של חקלאים, החל לשווק את רוטב החזרת שהכינה אימו לחנויות בסביבת מגוריו.

חברת היינץ היא אחת האחראיות להקמת ה-FDA האמריקאי.

בפברואר 2013 נרכשה החברה על ידי החברות ברקשייר האת'וויי ו-3G Capital, במחיר של 28 מיליארד דולר. ומאוחר יותר נמחקה מהמסחר בבורסה לניירות ערך בניו יורק.[1]

במרץ 2015 דווח שרוכשי חברת היינץ ירכשו את קראפט וימזגו את החברות.[2]

קטשופ היינץ

היינץ המציא את ה"קטשופ היינץ" בשנת 1869. כיום, "קטשופ היינץ" הוא הנמכר ביותר בעולם ומכירותיו עומדות על כ-650 מיליון בקבוקים בשנה במעל ל-200 מדינות ברחבי העולם.

חברת היינץ היא צרכנית העגבניות הגדולה בעולם ומשתמשת בכ-2 מיליון טון עגבניות בשנה לצורך ייצור הקטשופ.

חברת היינץ משתמשת בשיטת קילוף עגבניות טבעית, שיטה זו נעשית על ידי שימוש באדים וללא שימוש בחומרים כימיים. דבר המייקר את הליך הייצור אך מוביל לתוצאות טובות יותר הן מבחינת איכות והן מבחינת הטעם.

עם פתיחתן של מסעדות המזון המהיר בשנות ה-60, הפך קטשופ היינץ לחלק מתרבות הצריכה האמריקנית.

מוצרים של החברה סופקו בארצות הברית עם אישור כשרות.[3]

היינץ בישראל

מוצרים של החברה, כגון שעועית אפויה, שווקו בישראל כבר בשנות ה-70.[4] קטשופ היינץ נכנס לישראל בשנת 1995 והופץ על ידי חברת פודליין, חברה-בת של חברת רמדיה. בעקבות פרשת רמדיה בשנת 2005 חששה חברת היינץ העולמית שהמשבר יפגע במוניטין מוצרי החברה, ובעקבות כך החליטה למכור את עסקיה בישראל. חברת "דיפלומט" רכשה את עסקיה, לרבות המרכז הלוגיסטי, והחלה להפיץ את מוצרי היינץ בישראל.

ברשתות השיווק נמצא קטשופ היינץ בהבדל מחיר משאר מתחריו: הוא ממוצב במחיר היקר יותר בכ-30% עד 40%. חברת היינץ מחזיקה בקו מוצרים הכולל כשנים עשר מוצרים.

מאז שנת 2015, המוצר נמכר בישראל תחת השם "מתבל עגבניות" ולא קטשופ, בשל תקינה ישראלית הדורשת לפחות 10% רכז עגבניות במוצר. באוגוסט 2016 שונתה התקינה הישראלית כך שהיינץ יכולה לחזור ולשווק את המוצר תחת השם "קטשופ".

קישורים חיצוניים

ויקישיתוף ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

Green globe.svg אתר האינטרנט הרשמי של היינץ

הערות שוליים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0