הרב שמחה כהן

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין תמונה חופשית

הרב שמחה כהן (נולד ב-1943) הוא מראשי ישיבת נתיבות עולם, ור"מ בה, סופר, מרצה ויועץ בענייני חינוך ושלום בית. מוותיקי פעילי תנועת התשובה בישראל.

ביוגרפיה

נולד לרב דב כהן, הרב הראשון של חיל האוויר, ולזהבה לבית רקובר, נכדת שמחה מנדלבוים. נשא את לאה - בתו של הרב שמואל אברמוביץ, רבה של רמת יצחק.

בשנות ה-70 היה פעיל בתנועת התשובה, פרסם מאמרי הגות בכתב העת "מחשבת" של "אל המקורות", ונסע להרצות ברחבי הארץ. בראשית שנות ה-80 חבר לרב יוסף ברוק והרב נחום דיאמנט בהקמת ישיבת נתיבות עולם, ישיבה חרדית-ליטאית לחוזרים בתשובה. הוא נמנה עם צוות הר"מים בישיבה עד היום.

במקביל לתפקידו בישיבה, מעביר הרב שמחה סדנאות ייעוץ זוגי ואישי, והרצאות. הוא פעיל במסגרת ארגוני החזרה בתשובה "ערכים", "הידברות" ואחרים. שיעוריו היו משודרים בקביעות ברדיו קול חי בכל יום שני וכן ניתן למצוא שיעורים רבים בערוץ הידברות. הוא פירסם טור שבועי בשבועון "שעה טובה".

ספריו

  • הבית היהודי, שני כרכים
  • תקשורת עם קהל ויחיד: פרקי הנחיה לרבנים, מרצים, מורים ומגידי שיעורים, בני ברק תשס"ב
  • ביתך שלום: פרקי הנחיה לתקשורת במשפחה ויחסי אנוש וחברה על פי מקורות היהדות
  • קונטרס הדרכה, למדריכי חתנים וכלות[דרושה הבהרה]
  • השידוך, קונטרס הדרכה לשידוכים לבחורים בחורות והורים.

משפחתו

אחותו ביילה רחל נישאה לרב יהודה עדס, ראש ישיבת קול יעקב. אחיו הם הרב צבי כהן (רב מערב בני ברק ומחבר הספר "הגעלת כלים" ועוד עשרות ספרים) והדיין הרב יקותיאל כהן (אב"ד באשדוד ומהדיר ספרי ראשונים). גיסו היה הרב נחום קוק.

קישורים חיצוניים