מכונית משפחתית

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. הסיבה היא: ניסוח בעייתי+ ניימדרופינג מיותר.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף.
יש לשכתב ערך זה. הסיבה היא: ניסוח בעייתי+ ניימדרופינג מיותר.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף.

מכונית משפחתית היא סיווג מכוניות אשר נעשה בו שימוש בעיקר באירופה כדי לתאר מכוניות בדרך כלל לפי גודל. השם בא מההתאמה של המכוניות אלה לשאת משפחה שלמה באופן מקומי או לחופשות. רוב המכוניות המשפחתיות הן המרכב האצ'בק או סדאן, אם כי ישנם גם רכבי מיניוואן, סטיישן וקבריולט במבנה זהה עם מבנה הגוף. המונח מכסה שני סוגי מכוניות משפחתיות.

מכוניות משפחתיות קטנות

טויוטה אוריס, מסווגת כמכונית משפחתית קטנה

מכוניות משפחתיות באורך 4.3 - 4.5 מטר אם הן במרכב האצ'בק או 4.4 - 4.7 מטר אם הן במרכב סדאן או סטיישן. מאז שנות ה-90 מיניוואנים קומפקטיים המבוססים על מכוניות משפחתיות כמו סיטרואן C4 פיקאסו/קסארה פיקאסו (3 מיליון יחידות יוצרו ברחבי העולם) ורנו סניק (יותר מ-4.2 מיליון יחידות יוצרו ברחבי העולם מאז 1996). מכוניות משפחתיות קטנות הן פורד פוקוס, רנו מגאן/רנו פלואנס (15 מיליון יחידות יוצרו ברחבי העולם החל משנת 1988, לא כולל רנו סניק), פיג'ו 30x (יותר מ-9.4 מיליון יחידות יוצרו ברחבי העולם החל משנת 1985 ועד פיג'ו 308), סיטרואן C4/סיטרואן C4L/קסארה (7 מיליון יחידות יוצרו משנת 1991, לא כולל סדרת הייצור פיקאסו), אופל אסטרה, סקודה אוקטביה, סיאט לאון ופולקסווגן גולף.

בצפון אמריקה, שם משתמשים במערכת סיווג מכוניות שונה, מכוניות בגודל זה מכונות בדרך כלל מכוניות קומפקטיות וכמעט אף פעם לא נעשה שימוש במונח "מכוניות משפחתית" כדי לתאר מכונית מסוג זה.

מכוניות משפחתיות גדולות

פולקסווגן פאסאט, מסווגת כמכונית משפחתית גדולה

מכוניות משפחתיות גדולות היו בדרך כלל סביב אורך של 4.50 מטר באורך בתחילת שנות ה-90, אך כעת הן סביב אורך של 4.80 מטר או יותר. דוגמאות למכוניות משפחתיות גדולות הן, אופל אינסיגניה, פג'ו 508 ופולקסווגן פאסאט. מכוניות משפחתיות גדולות יכולת להיות ספינות הדגל של מותגים שונים כמו סיטרואן C5, הונדה אקורד, מאזדה 6, מציובישי גאלנט וסקודה סופרב.

מכוניות בגודל זהה בצפון אמריקה נקראות בדרך כלל מכוניות בגודל בינוני; המונח "מכונית משפחתית" מתייחס לעיתים קרובות לרכב מסוג זה. דוגמאות למכוניות כאלו כוללות את הפורד פיוז'ן, שברולט מאליבו וביואיק לה קרוס.

ראו גם


Transportation template.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא תחבורה. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.