נועה ירון-דיין

מתוך המכלול
(הופנה מהדף נועה ירון)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
נועה ירון-דיין

נועה ירון-דיין (נולדה ב-1 במרץ 1972) היא סופרת ישראלית, ובעבר מנחה בטלוויזיה ומגישה ברדיו.

דיין חזרה בתשובה והצטרפה לחסידות ברסלב.

ביוגרפיה

ירון נולדה בגבעתיים למשפחה חילונית. עם תום לימודיה התגייסה לגלי צה"ל והחלה להתקדם בתפקידיה בתחנת האם ובתחנה החדשה דאז, גלגלצ. היא עבדה לצד אלכס אנסקי בחדשות והחליפה את אמיר אשר בהגשת "מדינה בדרך". עם עלייתו של ערוץ 2 כערוץ שידור רשמי בשנת 1993 הגישה את "שישי חי", לצדן של מרב מיכאלי ואורלי ברבי, בשעות אחר הצהריים של ימי שישי. ירון גם הגישה את התוכניות "אחלה גבר" ו"גרופיז" באותו ערוץ. עם הצלחתה בנוף הרדיופוני והטלוויזיוני גויסה לתוכנית "הוגו" בערוץ הילדים ב-1995, לצד גיל ססובר וטל ברמן, תוכנית שניסתה לעצב ולגבש קהל יעד בוגר יותר. בהמשך הנחתה בערוץ גם את תוכנית האתגרים לילדים "גאטס".

במקביל החלה ירון להתקרב לדת בהדרגה. עם ערוץ הילדים הוסכם שלא תעבוד בשבתות. באותה תקופה יצאה עם יובל דיין, סטודנט לקולנוע בבית הספר "סם שפיגל" בירושלים, שעבד כתסריטאי בערוץ הילדים ובערוץ 2. עם הצטמצמות הנוכחות התקשורתית שלה התברר שירון עוברת תהליכי חזרה בתשובה יחד עם דיין. השניים נפרדו במהלך ההתקרבות הנפרדת לדת, אבל לאחר שחזרו שניהם בתשובה, שבו ונישאו. עם חזרתה בתשובה נטשה ירון-דיין את עולם התקשורת החילוני ונעלמה מהעין הציבורית למספר שנים.

לבני הזוג נולדו שבעה ילדים. בשנת 2019 התגרשו ויובל דיין יצא בשאלה[1].

בשנת 2007 יצא לאור ספרה "מקימי" (הוצאת עם עובד). הספר מבוסס על התנסותה האישית וחוויותיה כאשת קריירה שחזרה בתשובה. כחלק ממערך הקידום של ספרה שבה ירון-דיין שוב אל האקרנים ואל עמודי החדשות והופיעה, לראשונה מאז שחזרה בתשובה, בתוכניתו של יאיר לפיד בערוץ 2 ואצל ליאת רגב בתוכנית "עניין אחר" ברשת ב'.

בשנת 2014 השתתפה בדוקו-ריאליטי של רשת "6 אימהות".

בשנת 2016 יצא לאור ספרה השני, "שירה גאולה", אף הוא בהוצאת עם עובד. הוא מספר על נערה בת לחוזרים בתשובה הנוטשת את מסורת אבותיה.

ירון-דיין מתגוררת בתל אביב, לאחר שהתגוררה במשך 16 שנים בבית שמש. עוסקת בהנחיית ערבי נשים ובמתן הרצאות, ומפרסמת טור קבוע בירחון לנשים דתיות "פנימה". בני הזוג דיין הקימו בתל אביב מרכז להרצאות בשם "התהוות", וירון-דיין מלמדת בו.

קישורים חיצוניים

על כתביה:

הערות שוליים

שגיאת לואה ביחידה יחידה:בקרת_זהויות בשורה 352: attempt to index field 'wikibase' (a nil value).

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0